w

Lech Wałęsa: Chcę być pochowany w koszulce z napisem „Konstytucja”… Ale są dwa warunki (i.pl)

Lech Wałęsa ponownie zaskakuje swoimi słowami. Tym razem były prezydent podzielił się swoim życzeniem dotyczącym tego, w jaki sposób chce być pochowany.

Wystąpienia publiczne Lecha Wałęsy od lat są ściśle związane z noszeniem charakterystycznej koszulki z napisem „Konstytucja”. Jest to symboliczne odniesienie do protestów przeciwko rządowi, podczas których uczestnicy z transparentami przedstawiali to samo hasło, zarzucając partii PiS łamanie konstytucji. Nic więc dziwnego, że podczas jednego z wywiadów w podcaście „WojewódzkiKędzierski”, zapytano Wałęsę o tę koszulkę.

Podczas rozmowy prowadzący zapytał Wałęsę o jego życzenie – że chce być pochowany w koszulce z napisem „Konstytucja”. Odpowiedź byłego prezydenta sugeruje, że może to dojść do skutku, jeżeli zostaną spełnione określone warunki. Wałęsa stwierdził, że chce być pochowany w tej koszulce, jeśli nie nastąpią zmiany w działaniach wobec łamania konstytucji i jeśli winowajcy nie zostaną ukarani. Jednocześnie zaznaczył też, że chciałby być skremowany, żeby po śmierci nie podgryzały go robaki.

Lech Wałęsa nie unika tematu śmierci, co już zaznaczał wielokrotnie. W książce ”Wałęsa ’80. Lech Wałęsa w rozmowie z Kamilem Dziubką i Januszem Schwertnerem”, polityk przyznaje się do myśli o śmierci, mówiąc, że jest już spakowany i gotowy do drogi. Wcześniej wyrażał też swoje znużenie życiem doczesnym, twierdząc, że osiągnął już wszystko, oprócz jednego – pełnienia funkcji papieża.

Natomiast w kwestii miejsca spoczęcia Wałęsa odrzekł, że nie interesuje go miejsce pochówku. Według niego to sprawa drugorzędna.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Piotr Kaleta: Większość w Sejmie nie chce dalszego działania Państwowej Komisji ds. wpływów rosyjskich (i.pl)

„Afera grzybowa” w łódzkiej komunikacji miejskiej. Na podłodze Solarisa rosną grzyby (i.pl)