w

Pijany mężczyzna na hulajnodze zapłaci 2500 zł mandatu (zakopane.naszemiasto.pl)

Hulajnogi elektryczne to jeden z najpopularniejszych środków transportu miejskiego w wielu miastach. Ludzie często korzystają z możliwości transportu, zamiast korzystania z samochodu. Niestety nie wszyscy wiedzą, że podobnie jak każdym środkiem transportu, tak i hulajnogą nie wolno prowadzić, będąc pod wpływem alkoholu. Boleśnie przekonał się o tym 30-letni zakopiańskich, który zatrzymany przez policję i przebadany alkomatem, będzie musiał zapłacić wysoki mandat. 

Nieświadomy mężczyzna poruszał się hulajnogą na ulicy Kościeliskiej wieczorową porą. Jego nieskoordynowane ruchy i podejrzane zachowanie, skłoniło funkcjonariuszy policji do zatrzymania mężczyzny. Po wyczuciu od niego alkoholu postanowiono przebadać go alkomatem, który to wykazał blisko 1.5 promila alkoholu w organizmie. Policjancie niezwłocznie zakazali mu dalszej jazdy hulajnogą oraz ukarali go mandatem o wysokości 2500 zł. Mężczyzna przyjął mandat.

Co grozi za prowadzenie hulajnogi elektrycznej pod wpływem alkoholu?

Choć hulajnoga elektryczna nie jest pojazdem, który osiąga wysokie prędkości, to podobnie jak rower jest zakwalifikowany do pojazdów mechanicznych, z których nie wolno korzystać, będąc pod wpływem alkoholu. Stwarza się wówczas zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych członków ruchu. Mandaty przewidziane dla osób, które będąc pod wpływem, wsiedli na hulajnogę, podzielone są w zależności od promili alkoholu w organizmie. Jeśli osoba jest po spożyciu alkoholu (0,2 do 0,5 promila), wówczas grozi mu mandat w wysokości 1000 zł, natomiast jeśli osoba posiada więcej niż 0,5 promila alkoholu we krwi, wówczas mandat wynosi do 2500 zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Często uczęszczany wiadukt niedługo zostanie całkiem zamknięty (zielonagora.naszemiasto.pl)

Podejrzany o dwa morderstwa usłyszy dziś zarzuty w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)