w

Często uczęszczany wiadukt niedługo zostanie całkiem zamknięty (zielonagora.naszemiasto.pl)

Mowa tu o wiadukcie znajdującym się na ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. Choć początkowo zakładano, że remont będzie tylko dotyczył powierzchownego odświeżenia, to obecnie mówi się o wielomilionowej przebudowie i stawianiu frakcji od nowa. Jak długo potrwają remonty? Jak będzie wyglądał ruch na wiadukcie? Czemu, zamiast remontować, miasto zburzyło jedną z nitek? 

Wiadukt na ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze od dawna już budził zastrzeżenia użytkowników. Jego stan był daleki od nowości i obawiano się, że wkrótce poruszanie się po nim może okazać się niebezpieczne. Władze miasta zdecydowały się więc na remont nieruchomości. Początkowo zakładano, że odnowienia będzie wymagała nawierzchnia, elewacja, tynki itd. Po dokonaniu jednak głębszych badań okazało się, że wiadukt jest w dużo gorszym stanie, niż mogłoby się wydawać. Dlatego też zdecydowano się na całkowity remont. W tym celu jedna z nici wiaduktu została całkowicie zburzona. Pozostały tylko fundamenty, gdyż miasto stara się o dofinansowanie z państwa, które zakłada remont, a nie całkowite stawianie obiektu od nowa.

Jak będzie wyglądał ruch na wiadukcie?

Na razie poruszanie się wiaduktem odbywa się bez zmian. Już od 3 kwietnia jednak ruch będzie odbywał się wyłącznie w jedną stronę. Ten stan rzeczy potrwa 4 dni, a następnie 15 i 16 kwietnia wiadukt zostanie całkowicie zamknięty. Wyznaczone zostały objazdy, którymi to można się poruszać w momencie wyłączenia wiaduktu z ruchu. Koszty, jakie może wygenerować remont wiaduktu, szacuje się na 30-40 mln na jedną nić. Obie z nich powinno udać się, wyremontować do 2026 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Młody kierowca pobił kobietę. Grozi mu 20 lat pozbawienia wolności (gazetawroclawska.pl)

Pijany mężczyzna na hulajnodze zapłaci 2500 zł mandatu (zakopane.naszemiasto.pl)