w

Rzecznik NIK nie potwierdza informacji o kandydaturze Jakuba Banasia do Sejmu (i.pl)

Jakub Banaś, syn prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, został wybrany jako druga osoba na warszawskiej liście Konfederacji do Sejmu. Jednakże rzecznik NIK nie potwierdza tej informacji.

Konfederacja zaprezentowała pierwsze trójki swoich kandydatów do Sejmu w różnych okręgach wyborczych. Na konferencji prasowej ogłoszono, że Jakub Banaś będzie startować do Sejmu z listy Konfederacji, zajmując drugie miejsce na warszawskiej liście. Pierwsze miejsce przypadnie Sławomirowi Metzenowi z partii Nowa Nadzieja, a trzecie Aleksandrowi Kowalińskiemu z Ruchu Narodowego.

Rzecznik prasowy NIK, Łukasz Pawelski, poinformował, że Najwyższa Izba Kontroli nie miała informacji o kandydaturze Jakuba Banasia z listy Konfederacji. Portal informuje, że negocjacje w tej sprawie trwały kilka miesięcy, a obecnie Jakub Banaś pełni funkcję społecznego doradcy prezesa NIK, Mariana Banasia.

Prokuratura wysunęła siedem zarzutów wobec Jakuba i Agnieszki Banaś

W lipcu 2021 roku Prokuratura Regionalna w Białymstoku przedstawiła Jakubowi Banasiowi i Agnieszce Banaś siedem zarzutów, w tym wyłudzenia około 120 000 zł z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa na remont kamienicy oraz wyłudzenia podatku VAT w kwocie opiewającej na prawie 80 000 zł.

Śledczy ustalili, że para użyła podrobionych faktur VAT na ponad 310 000 zł, aby potwierdzić nieprawdziwe prace remontowe, włącznie z protokołem końcowego odbioru.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

  1. Myślałem że spotted dotyczy danego miejsca. Ale widzę że można tu wrzucać różne śmieci niedotyczące Wrocławia.
    Może ktoś mi to wytłumaczyć o co chodzi?

    Napisałem post w tym temacie oficjalnie, ale widzę że akceptacja jest pod znakiem zapytania.
    Więc pytam pod tym śmieciem.

Pijany kierowca uderzył w motocykl. Dwie osoby z rozległymi obrażeniami (i.pl)

Pijany pirat drogowy uderzył w 21-letnią mieszkankę Legnicy. Kobieta zginęła na miejscu (gazetawroclawska.pl)