w

Radny Maślona troszczy się o środowisko: krytykuje inwestycje w Krakowie i stanowczo sprzeciwia się wycince drzew (gazetakrakowska.pl)

Radny Łukasz Maślona oznajmił, że każdego roku wiele drzew pada pod topór. I nie dzieje się to z powodu rzeczywistych potrzeb infrastrukturalnych, ale raczej przez niedbałość projektantów oraz brak nadzoru magistratu. Współczesne inwestycje muszą odpowiadać wymaganiom XXI wieku, a nie naśladować koncepcje sprzed lat 90.

Radny Łukasz Maślona z klubu “Kraków dla Mieszkańców” podkreśla, że budowa linii tramwajowej z ul. Meissnera do Mistrzejowic i planowana budowa premetra przyczyniają się do wzrostu liczby przeciwników komunikacji szynowej. Władze miasta powinny bardziej uwzględniać konsultacje i opinie mieszkańców.

Radny Maślona apelował o przedłużenie terminu konsultacji ws. premetra, które przypadkowo zaczęły się w czasie walki mieszkańców o drzewa na trasie do Mistrzejowic. Zauważa brak inwestycji w rozwój sieci tramwajowej i krytykuje podejście miasta do transportu publicznego.

Radny nawołuje do walki w imieniu ochrony środowiska

Radny Maślona zauważa, że wiele osób martwi się o los drzew i terenów zielonych, które są ofiarami inwestycji publicznych, gdzie koszty ekologiczne nie są odpowiednio uwzględniane. Wzywa do obrony drzew i zielonych terenów, a także podkreśla potrzebę rozwijania sieci tramwajowej.

Gorąco zachęca również do podejmowania działań na rzecz przyszłości miasta, z dbałością o środowisko. Krytykuje realizację projektów, które pomijają ekologiczne aspekty. Wskazuje, że odpowiedzialność za zmiany spoczywa na Prezydencie Miasta i Wojewodzie Małopolskim, ale też się obawia, że zbliżające się wybory mogą wpłynąć na decyzje.

Łukasz Maślona zaznaczył także potrzebę zmian w polityce transportowej miasta, wskazując na zaniechania w rozwoju tramwajów i metra. Zwraca uwagę, że należy skoncentrować się na całościowej polityce transportowej, a nie obwiniać mieszkańców. To zadanie należy do władz miasta, aby działały na rzecz dobra publicznego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

PGNiG Obrót Detaliczny: Niższe opłaty za gaz dzięki korzystnym trendom na rynku (i.pl)

Spotkanie premierów Polski i Czech na katowickim Nikiszowcu. Omawiano politykę UE i nielegalną migrację (dziennikzachodni.pl)