w

Otwarcie drugiej części obwodnicy Waksmundu, Łopusznej i Ostrowska na Podhalu (zakopane.naszemiasto.pl)

Już dzisiaj (13 października) zostanie otwarta druga część podhalańskiej obwodnicy obejmującej miejscowości Waksmund, Łopuszna i Ostrowsko w powiecie nowotarskim. Nowa trasa umożliwi połączenie drogi krajowej nr 49 z drogą wojewódzką 969 prowadzącą w kierunku Nowego Sącza.

Głównym zadaniem obwodnicy jest przekierowanie ruchu zmierzającego w stronę Nowego Sącza, omijając miejscowości Waksmund, Ostrowsko i Łopuszna. Ponadto, obwodnica przerzedzi również ruch na drodze wojewódzkiej 969, która biegnie przez te miejscowości. Dzięki temu ruch tranzytowy z Nowego Targu do Nowego Sącza będzie znacznie płynniejszy.

Nowa trasa rozpoczyna się na rondzie na drodze krajowej nr 49 pomiędzy Nowym Targiem a Gronkowem, łącząc się z DW 969 za Harklową.

Prace w tym zakresie przeprowadził Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Budowa pierwszego odcinka drogi, od skrzyżowania z drogą powiatową Ostrowsko-Gronków do ronda na krajówce, zakończyła się w grudniu 2020 roku. Natomiast otwarcie tego odcinka miało miejsce we wrześniu 2021 roku. Kolejny etap budowy rozpoczął się od drogi powiatowej w Ostrowsku i prowadził aż do Harklowej.

W piątek, 13 października, zostanie oficjalnie otwarty drugi odcinek nowej drogi. Pierwsze samochody będą mogły korzystać z tej opcji już godzinie 11:15. Całkowity koszt budowy dwóch odcinków nowej trasy wyniósł ponad 65 mln zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Pożar hali sportowej w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)

Podsumowanie kampanii społecznej „Ochrońmy Śląsk” w Katowicach (dziennikzachodni.pl)