w

Ogromny hotel w Zakopanem. Miasto mówi nie (zakopane.naszemiasto.pl)

Planowana inwestycja w aż 12 kondygnacyjny hotel w Zakopanem, ma mieć miejsce naprzeciwko dworca autobusowego. Obecnie znajdują się tam stare budynki magazynowe, które są pokryte panelami słonecznymi. Pomysłodawcami jest dwóch mężczyzn, którzy od lat zajmują się już gastronomią w mieście. Zarząd miasta oraz sąsiedzi nie wyrażają zgody, powołując się na szereg argumentów. 

12 kondygnacyjny hotel miał mieć cztery poziomy pod ziemią, a resztę nad ziemią. Przewidziany również był budynek z salami konferencyjnymi, który miał się znajdować obok. Cały hotel przewidywał miejsce dla 650 gości. Sąsiedzi miejsca, gdzie miałby powstać budynek, czyli mieszkańcy centrum oraz szkoła podstawowa, wyrażają jasny sprzeciw. Po pierwsze boją się oni długotrwałej budowy tuż koło nich, która odbiłaby się na nich, chociażby pod względem hałasu. Drugim argumentem jest również wysokość budynku, która zupełnie nie pasowałaby do niższych okolicznych zabudowań. Ich zdaniem tak wysoki hotel zniszczyłby im krajobraz.

Miasto również mówi nie

Zdaniem urzędników miasta, jest kilka powodów, dla których budowa nie może dojść do skutku. Jednym z nich, na który się powołują, to niezgodność z przestrzennym planem miasta. Tak jak sale konferencyjne byłyby jeszcze zgodne z przeznaczeniem lokalizacji, tak hotel już zupełnie nie. Drugą ważną rzeczą, która broni stanowiska miasta jest zdanie dostawcy wody. Twierdzi on bowiem, że nie byłby w stanie dostarczać potrzebnej ilości wody, bez osuszania kranów mieszkańcom wokół. Inwestorzy chcą się odwoływać od decyzji miasta.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Wielka kontrola taksówek na aplikację w Trójmieście (dziennikbaltycki.pl)

Pogrzeb Ireneusza Walczaka- artystę, wykładowcę i dobrego człowieka (katowice.naszemiasto.pl)