w

Wielka kontrola taksówek na aplikację w Trójmieście (dziennikbaltycki.pl)

W sobotni wieczór policja dokonała dużej akcji. Pod lupę wzięli kierowców, jak i same pojazdy, które pełnią rolę taksówek na aplikację. Nie skupiono się na jednej konkretnej firmie, tylko kontrolowano najróżniejsze pojazdy. Zwracano na nich uwagę pod kątem technicznym, posiadanych uprawnień oraz stanu trzeźwości kierowcy. Odnotowano 30 wykroczeń. 

Cała akcja wiąże się z rosnącą obawą przed korzystaniem z takich rozwiązań transportowych. Odnotowano bowiem wiele niebezpiecznych akcji, w tym głównie zgłaszanych przez kobiety. Wiele spośród niech miało charakter seksualny. Tak więc policja postanowiła się przyjrzeć kierowcom, którzy w ten sposób pracują. Akcja prewencyjna miała również pokazać im, że policja czuwa nad wykonywaniem przez nich obowiązków. Większość wykroczeń, jakie odnotowano podczas kontroli, dotyczyło złego stanu technicznego samochodu.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo jadąc taksówką?

Większość zdarzeń o charakterze przestępczym, które dzieją się w trakcie przewozu taksówka, dotyczy kobiet. Mają one również głównie charakter seksualny. Policja przestrzega i proponuje rozwiązania, które mogą zapobiec takim zdarzeniom. Pierwszą z nich jest jeżdżenie najlepiej grupowo. Jeśli zabierzecie się jedną taksówką w kilka osób, to nic wam nie grozi. Drugą najważniejszą, rzeczą to być w stałym kontakcie z kimś bliskim. Najlepiej jest udostępnić mu trasę przejazdu oraz ustawić hasło bezpieczeństwa, które można użyć w momencie, gdy podejrzewa się, że może stać się coś niedobrego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Transmitowali lekcję na Tik Tok-u, stanęli przed sądem (dziennikbaltycki.pl)

Ogromny hotel w Zakopanem. Miasto mówi nie (zakopane.naszemiasto.pl)