w

Pogrzeb Ireneusza Walczaka- artystę, wykładowcę i dobrego człowieka (katowice.naszemiasto.pl)

Ireneusz Walczak zmarł 13 kwietnia 2023 roku. Był wielkim człowiekiem. Miał niesamowite poczucie estetyki, był wspaniałym artystą, ale też wielkie i czułe serce. Jego niespodziewana śmierć pozostawiła pustkę w wielu ludziach, co było widać na pogrzebie, gdzie żegnała go nie tylko rodzina, ale i tłum osób, które miały z nim dobre wspomnienia. 

Pogrzeb odbył się 18 kwietnia na cmentarzu w Siemianowicach Śląskich. Nabożeństwo poprowadził w kaplicy kapłan, a następnie wraz z całym korowodem odprowadzono ciało artysty na cmentarz. Wraz ze składaniem kondolencji najbliższej rodzinie, na grobie lądowały kwiaty, które swoją ilością pokazywały, jak cennym dla wszystkich był zmarły profesor. Na pogrzebie nie zabrakło samych studentów, którzy z ogromnym żalem żegnali ulubionego wykładowcę. Uczczono nabożeństwem artystę i pożegnano się z nim już ostatni raz.

Zasłużony kulturze

Ireneusz Walczak urodził się w Świdnicy w 1961 roku. Przez całe życie towarzyszyły mu sztuki plastyczne. Początkowo związany był bardziej z nurtem „nowej ekspresji”, jednak z czasem wypracował własną technikę. Jego twórczość nawiązywała często do trudnych tematów, związanych z egzystencją, przemijaniem i innymi życiowymi zagadnieniami. Jako profesor zwyczajny wykładał na ASP w Katowicach. Zarówno studenci, jak i sama uczelnia czule wspomina artystę.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Ogromny hotel w Zakopanem. Miasto mówi nie (zakopane.naszemiasto.pl)

Krakowskie Domy Pomocy Społecznej w krytycznej sytuacji? (gazetakrakowska.pl)