w

Ogródki działkowe mogą zniknąć z krajobrazu Polski? (www.polsatnews.pl)

Pojawiły się informacje, że połowa ogródków działkowych w Polsce może zakończyć swoje istnienie. Powodem jest nowelizacja prawa planistycznego, które miało być skierowane przeciwko patodeweloperce. Prezes ROD im. Westerplatte w Warszawie, Ryszard Oracz zaznaczył, że ogródki stale się rozwijają i modernizują. Jednak teraz mogą trafić pod młotek.

ROD im. Westerplatte, położony niedaleko Lotniska Chopina w Warszawie, stoi w obliczu kryzysu spowodowanego zmianami prawnymi. Działkowcy obawiają się, że może dojść do likwidacji kolejnej części ogródków, a cały obszar trafi na sprzedaż.

Co więcej, lokalne wyzwania mogą rozszerzyć się na skalę krajową wskutek nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Ustawa ta zobowiązuje gminy do opracowania planów ogólnych do 2025 r. Plany te dzielą tereny na różne strefy, w których ogródki działkowe mają ograniczone miejsce. Faktem jest, że nowa ustawa dopuszcza ogródki tylko w trzech rodzajach stref spośród dostępnych 13.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zapewnia, że nikt nie zamierza likwidować działek. Jednak faktem jest, że takie rozwiązanie ogranicza pole manewru dla gmin, co budzi obawy o przyszłość Rodzinnych Ogródków Działkowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

35 komentarzy

    • Tomek Wilimoski no to napisze tylko raz jeśli chcesz mieć czyste niebo zakaż w takim razie wydobywanie surowców naturalnych które nazywa się dziś kopalnianymi zakaż wszystkim ludziom latania samolotami i samochodami przerzuć się na siatki z lat 80 czy tam 90 zakaż ,,podróży” kosmicznych a najlepiej jak to światowe forum ,,ekologiczne” by chcialo przestań żyć bo oddychasz więc też jesteś trucicielem idziemy dalej co to ma do działek? Co2 ? Znajdujemy się prawie ze na ostatnim miejscu jeżeli chodzi o produktywność co2 no ale dobra idziemy dalej co na miejscu tych działek będzie? Tak jak w Krakowie rozpierdolili malutkie chatki w małym lasku i postawili bloki gdzie samo w sobie z tworzywa z którego są robione bloki są substancjami zakaźnymi jak bloki z wielkiej płyty na której byl kładziony pewny element który jak się okazało powoduje raka 😮 ale idziemy dalej z jakiej racji ty będziesz decydować o tym czy ja chce siedzieć na działce czy gdziekolwiek ? Umrzesz za mnie ? Wykarmisz rodzine ? Nie … zajmij sie sobą i swoim życiem a dopiero patrz komuś na ręce jak będziesz nieskazitelnie czysty dopiero sobie będziesz mógł oceniać innych a jak się trujesz głupotą to załóż sobie covidowa szmate na twarz a nie pierdziel głupot z fake konta na dodatek.

Policjantom w Krakowie grożono odwołaniem, bo nie chcieli wykonywać poleceń politycznych (www.rmf24.pl)

Wyniki badań: Tylko co druga Ukrainka w Polsce aktywnie pracuje (www.bankier.pl)