w

Policjantom w Krakowie grożono odwołaniem, bo nie chcieli wykonywać poleceń politycznych (www.rmf24.pl)

Za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości w 2022 roku pojawiały się groźby dotyczące odwołania i obcięcia premii dla oficerów policji w Krakowie. Obejmowały one tych funkcjonariuszy, którzy odmawiali wykonywania poleceń politycznych. Jednym z dotkniętych policjantów był komendant miejski Zbigniew Nowak. Policjant odmówił wykonania pewnych działań podczas zabezpieczania miesięcznic pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich.

Incydent miał miejsce w 2022 roku podczas zabezpieczania obchodów przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Komendant miejski nie zgodził się wówczas na odebranie protestującym sprzętu nagłaśniającego. Podobnie postąpił jego poprzednik, Paweł Jastrząb, który wcześniej też został odwołany.

Należy zaznaczyć, że przepisy nie zakazywały manifestantom używania megafonów. Niemniej jednak Zbigniew Nowak otrzymał polecenie przez telefon, że ma przeprowadzić działania w tej sprawie. Po tym, jak komendant miejski odmówił wykonania polecenia, komendant naczelny zagroził mu dymisją. W efekcie doszło do ostrej wymiany zdań.

Warto zaznaczyć, że ze względu na potencjalny sprzeciw opinii publicznej zadecydowano, aby nie odwoływać go ze stanowiska. Zamiast tego, stracił dowodzenie i premie, a następnie został przeniesiony na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego w Kielcach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Wystawa o obozach wojskowych jako formie represji dla działaczy Solidarności (katowice.naszemiasto.pl)

Ogródki działkowe mogą zniknąć z krajobrazu Polski? (www.polsatnews.pl)