w

Odeszła jedna z legend zakopiańskich Krupówek (zakopane.naszemiasto.pl)

Zmarł jeden z najbardziej rozpoznawalnych twarzy zakopiańskich Krupówek – Ryszard Gajos. Jeszcze do niedawna sam pisał na swoich mediach społecznościowych, że nie może doczekać się wiosny. Jego działalność nie zawsze legalna, reklamowana w stylu PRL’owskim, była stałym punktem tubylców i turystów. Wiele osób powracających w Polskie góry, kojarzyły pana Ryszarda, jego uśmiech, dowcip i jego watę cukrową. 

Pan Ryszard był stałym punktem Krupówek. Jego maszyna do robienia waty cukrowej miała swoje stałe miejsce na deptaku. Wiosną i latem po watę cukrową ustawiały się zawsze tłumy dzieci. Zainteresowanie wzbudzał jednak nie tylko u turystów, ale również u mieszkańców Zakopanego, którzy traktowali go jako stały element rozrywki podczas spaceru po deptaku. Jego charakterystyczny wózek na watrę cukrową i stara reklama, jest na wielu pamiątkowych fotografiach z wakacji właśnie tam. Jeśli coś buduje wspomnienia z dzieciństwa, to właśnie takie drobne szczegóły, jak smak najpyszniejszej waty cukrowej na Krupówkach.

O niespodziewanej śmierci pana Ryszarda powiadomiła jego rodzina. Ostatnie pożegnanie odbędzie się 30 marca o godz. 10. na zakopiańskim cmentarzu na Pardałówce. Wiele turystów, jak i mieszkańców wypowiada się, że wakacje w zakopanym bez niego nigdy już nie będą takie same. To jedno miejsce na deptaku pod Giewontem już zawsze będzie stało puste. Wielu będzie go wspominać jako wesołego i uśmiechniętego człowieka, który tworzył najpyszniejszą kolorową watę cukrową dla dzieci.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Kultowy klub w Gdyni zostanie zamknięty (dziennikbaltycki.pl)

Niebezpieczny pożar w Galerii Katowickiej (dziennikzachodni.pl)