w

Od 3 listopada Lublin zdominują buraki! Nadchodzi festiwal „Kuchnia Inspiracji” (kurierlubelski.pl)

Lublin przygotowuje się do drugiej edycji miejskiego festiwalu kulinarnego, który tym razem promuje tradycyjną kuchnię regionu. Natomiast królem tegorocznego festiwalu będzie stary, dobry burak. Wydarzenie rozpocznie się 3 listopada i potrwa przez cały miesiąc. Oprócz klasycznych potraw buraczanych, uczestnicy będą mieli szansę odkryć niezwykłe wariacje związane z tym warzywem.

Region lubelski słynie z urodzajnych pól buraczanych, a miejski festiwal kulinarny „Kuchnia inspiracji” czerpie z tej lokalnej tradycji, stawiając buraka w centrum uwagi (w ubiegłym roku główną rolę odegrała cebula). Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji zaznaczyła, że bogactwo kulinarne Lublina wynika z wielokulturowości i jest niezwykłym źródłem inspiracji dla miejscowej gastronomii.

Łukasz Oroń, szef kuchni w restauracji „Legendy Miasta”, zapowiedział, że festiwal zastosuje nietypowe podejście do buraka, łącząc tradycję z nowoczesnością. Dzięki temu smakosze będą mogli spróbować wyjątkowych dań, takich jak gofry z ziemniaka podawane z burakiem i pieczarką portobello albo kaczka sous vide z terriną buraczaną, z sokiem jabłkowym i kozim serem.

Festiwal „Kuchnia Inspiracji” potrwa w dniach 3-30 listopada. Mieszkańcy miasta i turyści będą mieli okazję na degustację festiwalowych pyszności w 15 restauracjach partnerskich. Oczywiście każde z tych miejsc przygotowało specjalne menu festiwalowe oparte na motywie przewodnim, jakim jest burak.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

FUMA świętuje swoje 15-lecie! Wyjątkowy koncert w Planetarium Wenus w Zielonej Górze (gazetalubuska.pl)

Zabójstwo sześciolatka w Gdyni. Trwają intensywne poszukiwania sprawcy (dziennikbaltycki.pl)