w

FUMA świętuje swoje 15-lecie! Wyjątkowy koncert w Planetarium Wenus w Zielonej Górze (gazetalubuska.pl)

W tym roku FUMA, czyli Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, obchodzi swoje 15-lecie. W związku z tą uroczystą okazją zaplanowano znakomity koncert w Planetarium Wenus, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00. Na gości czekają niezapomniane występy laureatów poprzednich edycji, a także wyjątkowy gość specjalny, BIBOBIT/OSIECKA.

Po 15 latach istnienia Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA dokonuje ważnej zmiany – przechodzi z terminu wiosennego na jesienny. Festiwal dotychczas odbywał się w maju, a teraz będzie zapewniał świetną rozrywkę w październiku.

Początki tej muzycznej przygody sięgają roku 2009, kiedy młodzi artyści z całego kraju pojawili się w Zielonej Górze. Wszystkim edycjom festiwalu zawsze towarzyszyły atrakcyjne koncerty gwiazd, wśród których można wymienić takie nazwiska jak Brodka, Ania Wyszkoni, Afromental, Poluzjanci, czy Anna Maria Jopek.

Gwiazdą wieczoru jubileuszowego Festiwalu FUMA będzie BIBOBIT z wyjątkowym projektem, który jest hołdem dla Agnieszki Osieckiej. BIBOBIT / OSIECKA to spektakl pełen energii, elektryzujący i poruszający – zarówno dosłownie, jak i w przenośni. W tym projekcie łączą się nowoczesny jazz, elektronika i słowo, które odgrywają kluczową rolę jako przepustka do wewnętrznego świata autorki, Agnieszki Osieckiej.

Osiecka sama jest narratorem, a jej głos odgrywa rolę przewodnika, prowadząc gości przez tę wyjątkową podróż.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 7 kg nielegalnego tytoniu w Zachodniopomorskiem (gs24.pl)

Od 3 listopada Lublin zdominują buraki! Nadchodzi festiwal „Kuchnia Inspiracji” (kurierlubelski.pl)