w

Nietypowy wypadek w Piastowie. Skuter zderzył się z… samolotem (i.pl)

W wyniku niefortunnego wypadku, kobieta kierująca skuterem chciała zaparkować w pobliżu samolotu, jednak przypadkowo nacisnęła manetkę gazu i wjechała w kadłub maszyny. Incydent ten miał miejsce w miejscowości Piastów pod Radomiem. Naprawa uszkodzonego samolotu może wiązać się z kosztami sięgającymi nawet 150 tysięcy złotych.

Samolot koniecznie musi przejść remont!

W Piastowie, w gminie Jedlińsk, doszło do zderzenia skutera z samolotem, które spowodowało znaczne straty i konieczność przeprowadzenia remontu maszyny. Zgłoszenie o tym nietypowym zdarzeniu zostało przekazane dyżurnemu radomskiej komendy w czwartek, 29 czerwca, około godziny 19:30. Policjanci drogówki zostali wysłani na miejsce incydentu. 59-letnia sprawczyni wyjaśniła okoliczności kolizji, twierdząc, że podczas próby zaparkowania skutera w pobliżu samolotu, nieświadomie nacisnęła manetkę gazu, co spowodowało nagłe ruszenie pojazdu i uderzenie w prawą część kadłuba samolotu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Podczas weryfikacji w policyjnych systemach okazało się, że skuter sprawczyni nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC, co skutkować będzie nałożeniem mandatu za spowodowanie kolizji oraz konsekwencjami finansowymi nałożonymi przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny za brak polisy. Istotna część kadłuba samolotu została uszkodzona, a wstępna ocena pilota wskazuje, że koszty naprawy mogą sięgnąć nawet 150 tysięcy złotych.

Jest też w tym wszystkim pozytywna informacja – na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Mateusz Morawiecki: Nie będzie zgody na przymusowość w sprawie relokacji migrantów (i.pl)

Ptasia grypa u kotów. Coraz więcej potwierdzonych przypadków (gazetawroclawska.pl)