w

Mateusz Morawiecki: Nie będzie zgody na przymusowość w sprawie relokacji migrantów (i.pl)

Mateusz Morawiecki odwiedził Brukselę, gdzie prowadził rozmowy na temat relokacji migrantów. Premier podczas spotkania z dziennikarzami oświadczył, że rząd polski nie akceptuje przymusowych rozwiązań w tej kwestii. Dodatkowo stwierdził, że najlepszym sposobem na ocenę sytuacji w Polsce jest przeprowadzenie referendum.

Sytuacja migracyjna

Premier w rozmowie z dziennikarzami wyraził swoje zadowolenie z sytuacji w Polsce, która jest w dużej mierze wynikiem podejmowanych działań w sprawie migrantów. Podkreślił również, że decyzja Rady Europejskiej wskazywała na swobodny wybór państw członkowskich w kwestii relokacji migrantów. Mateusz Morawiecki podkreślił, że nawet sama komisarz do spraw migracji potwierdziła, że proces relokacji migrantów nie jest przymusowy dla państw członkowskich Unii Europejskiej, lecz opiera się na zasadzie dobrowolności. Jak się jednak okazuje, niemożliwe jest zapisanie w przepisach, aby ten proces relokacji migrantów był rzeczywiście dobrowolny dla wszystkich stron. Premier wskazał również, że referendum ogłoszone niedawno będzie najlepszym sposobem na dokonanie oceny nastrojów Polaków w kwestii migrantów. Na zakończenie swojego oświadczenia premier podkreślił, że polski rząd stanowczo sprzeciwia się przymusowości.

Bezpieczna Polska

Mateusz Morawiecki wyraził też radość z bezpieczeństwa w Polsce, podczas gdy inni borykają się z problemami. Zaznaczył, że stanowisko Polski opiera się na konkluzjach Rady z 2018 roku. Wskazał na nieudane wcześniejsze podejście do polityki imigracyjnej, które przypomina obecną sytuację. W przeszłości niektóre kraje dążyły do przymusowej relokacji i przyjmowania migrantów, co sprzeciwiało się zasadzie dobrowolności. W 2018 roku Rada Europejska potwierdziła, że jest to decyzja dobrowolna dla państw członkowskich.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Zarobki żołnierza w 2023 roku (i.pl)

Nietypowy wypadek w Piastowie. Skuter zderzył się z… samolotem (i.pl)