w

Nieprzyjemny zapach powrócił na ulice Wrocławia. Strażacy próbują zidentyfikować przyczynę (gazetawroclawska.pl)

Kilka dni wcześniej straż pożarna została wezwana do działań na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Natomiast wczoraj, 17 sierpnia, funkcjonariusze oraz inspektorzy WIOŚ zaangażowali się w podobną akcję, tym razem na ulicy Sądowej. Ich celem jest identyfikacja źródła nieprzyjemnego zapachu gazu, metalu lub substancji ropopochodnej, który unosi się w okolicy.

Dnia 16 sierpnia, w środę po południu strażacy z Wrocławia otrzymali zgłoszenie o nieprzyjemnym, przypominającym ropę zapachu na Przedmieściu Oławskim. Jak donoszą niektórzy mieszkańcy, zapach rozchodził się aż po Kozanów.

Zapachu gazu, metalu czy substancji ropopochodnej?

Jak poinformował dyżurny wrocławskiej straży, do zaniepokojonych mieszkańców przybyli nie tylko strażacy z Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu, lecz także inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Ludność donosiła o ulatniającym się gazie, jednak przyrządy pomiarowe tego nie potwierdziły. Działający na miejscu strażacy ustalili, że źródło zapachu jest w studzienkach kanalizacyjnych. W sprawie zawiadomiono już WIOŚ oraz MPWiK.

W czwartek, 17 sierpnia, wcześnie rano wpłynęło zgłoszenie o zapachu gazu lub substancji ropopochodnej obecnym na ul. Sądowej. Mł. kpt. Damian Górka oznajmił, że narzędzia pomiarowe nie wykazały niebezpiecznych stężeń żadnych z tych substancji. Ponadto, specjalna jednostka policyjna bada tę sprawę, ustalając przyczynę zdarzenia.

Informacje te potwierdza Barbara Lewera, rzeczniczka Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, która zaznaczyła, że pracownicy działają zarówno na Przedmieściu Oławskim, jak i przy ulicy Sądowej. Starają się zidentyfikować źródło i pochodzenie zapachu. Kiedy tylko pojawią się pewne informacje dotyczące tej sytuacji, zostaną opublikowane.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Zmiany na ul. Św. Wawrzyńca i Słowackiego w ramach prac na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza, Gajowej i Kochanowskiego (gloswielkopolski.pl)

Minister rolnictwa skrytykował słowa Sławomira Nitrasa, opisując je jako szydercze i obraźliwe (i.pl)