w

Zmiany na ul. Św. Wawrzyńca i Słowackiego w ramach prac na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza, Gajowej i Kochanowskiego (gloswielkopolski.pl)

Jak wiadomo, na przyszły rok miasto zaplanowało przebudowę skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Gajowej i Kochanowskiego. Jednak teraz okazało się, że wiąże się to także ze znaczącymi zmianami na sąsiednich ulicach, jakimi są Św. Wawrzyńca i Słowackiego.

Rada Osiedla Jeżyce zaakceptowała projekt budżetu na rok 2024, przeznaczając 150 tysięcy złotych na prace infrastrukturalne. Projekt obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Gajowej i Kochanowskiego. Głównym celem jest zmniejszenie obszaru ciepła poprzez utworzenie skweru, który przyniesie mieszkańcom ulgę.

Reorganizacji ruchu i remont nawierzchni chodnikowej

Wraz z zaakceptowaniem projektu budżetu radni poparli też plan doświetlenia przejść dla pieszych oraz reorganizacji ruchu na pobliskich ulicach Jeżyc. Kontraruch rowerowy zostanie wprowadzony na ul. Wąskiej i ul. Żurawiej, a ul. Słowackiego oraz ul. Św. Wawrzyńca zostaną wyposażone w progi spowalniające, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa i przypomnienie kierowcom o ograniczeniach prędkości. Ponadto, Poznań ma również w planach zakup i montaż ławek oraz stojaków rowerowych.

Na remont chodników i dróg przeznaczono około 60 tysięcy złotych. Projekt obejmuje naprawę nawierzchni chodników na ul. Rodziewiczówny oraz nawierzchni jezdni ul. Asnyka. Radni informują, że większe remonty, takie jak ul. Wawrzyniaka między Szamarzewskiego a Jackowskiego, będą realizowane przy wsparciu wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Rozpoczęły się Żagle 2023! Zwiedzanie żaglowców oraz liczne atrakcje dla małych i dużych (gs24.pl)

Nieprzyjemny zapach powrócił na ulice Wrocławia. Strażacy próbują zidentyfikować przyczynę (gazetawroclawska.pl)