w

Niemiecki turysta wspinał się po szlaku z łańcuchami, trzymając w torbie swojego psa (gazetakrakowska.pl)

Ludzka pomysłowość nie zna granic, czego żywym dowodem jest niemiecki turysta, który podczas wspinaczki po szlaku z łańcuchami zabrał ze sobą swojego szczekającego czworonoga. Całą sytuację uwieczniono na nagraniu opublikowanym przez serwis Tatromaniak.

Nagranie ukazuje mężczyznę, który wspina się na łańcuchach, trzymając na ramieniu wielką, niebieską torbę, która jest podobna do tych dostępnych w sklepie meblowym Ikea. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w torbie znajduje się pies. Turysta wyciął w torbie otwory na łapy, aby zapewnić zwierzakowi lepszy komfort. Warto zaznaczyć, że ten lojalny przyjaciel na szlaku należy do średniej wielkości psów.

To nietypowe wydarzenie miało miejsce w sierpniu, na szlaku prowadzącym na Bystrą Ławkę w Tatrach Słowackich. Na słowackiej stronie Tatr przepisy dotyczące psów są znacznie bardziej elastyczne niż w Polsce. W większości obszarów można tam wędrować ze swoim Szarikiem, z wyjątkiem kilku wyznaczonych miejsc. Aczkolwiek do końca nie wiadomo, jak pies znosi wspinaczkę, siedząc w torbie z wyciętymi otworami na łapy.

W Polskich Tatrach również zdarzają się przypadki, że turyści zabierają ze sobą psy w torbach, z którymi wyruszają na szlaki. Dotyczy to głównie małych psów na trasie prowadzącej do Morskiego Oka. Ich właściciele nierzadko próbują w ten sposób przemycić swoich merdających kompanów. W zgodzie z przepisami Tatrzańskiego Parku Narodowego, w Polsce można wędrować z psami jedynie w Dolinie Chochołowskiej i po Drodze pod Reglami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

W Zielonej Górze powstanie Obwodnica Zachodnia ze ścieżką rowerową. Miasto otrzymało 178 mln zł na realizację projektu (gazetalubuska.pl)

Nowoczesny patrolowiec zasila już szeregi Morskiego Oddziału Straży Granicznej (dziennikbaltycki.pl)