w

W Zielonej Górze powstanie Obwodnica Zachodnia ze ścieżką rowerową. Miasto otrzymało 178 mln zł na realizację projektu (gazetalubuska.pl)

Prezydent Janusz Kubicki poinformował, że otrzymał pismo z Warszawy, które stanowi bardzo dobrą nowinę dla Zielonej Góry. Z tego powodu postanowił się nią podzielić w mediach społecznościowych. Centrum Unijnych Projektów Transportowych przysłało pismo, w którym potwierdza przyznanie 178 mln zł na budowę Obwodnicy Zachodniej.

Projekt Obwodnicy Zachodniej ma strategiczne znaczenie dla miasta. Początek obwodnicy będzie w miejscu, gdzie rozpoczyna się drugi odcinek Trasy Aglomeracyjnej. Należy dodać, że Obwodnica Zachodnia obejmie także trzy inne obwodnice – w Przylepie, Płotach i Czerwieńsku, prowadząc do mostu w Pomorsku i dalej do S3 w pobliżu Sulechowa.

Nowa trasa rowerowa wzdłuż Obwodnicy Zachodniej

Jest to ważna inwestycja dla Zielonej Góry, ponieważ znacznie przyczyni się do rozwoju miejskiej infrastruktury. Co więcej, projekt uwzględnia budowę nowej trasy rowerowej wzdłuż Obwodnicy Zachodniej, co powinno zwiększyć komfort podróży dla rowerzystów.

Mieszkańcy wyrazili swoją ekscytację i wsparcie dla tego projektu, widząc w nim szansę na ulepszenie struktury swojej miejscowości. Aczkolwiek, Zielona Góra nie ma zamiaru zatrzymać się na Obwodnicy Zachodniej, a poseł Jerzy Materna już planuje kolejne inwestycje. Wśród nich znajdują się m.in. trójmiejska kolej pomiędzy Sulechowem, Zieloną Górą i Nową Solą. Jest to kolejny projekt, który przyczyni się do rozwoju regionu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Koncert Skubasa na łące kwietnej na 5. piętrze CSK w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Niemiecki turysta wspinał się po szlaku z łańcuchami, trzymając w torbie swojego psa (gazetakrakowska.pl)