w

Morawiecki krytykuje wpisy Tuska o pożarze w Zielonej Górze. Twierdzi, że PO chce wykorzystać ludzkie nieszczęście do swojego ciemnego PR-u (i.pl)

Premier Mateusz Morawiecki ostro zareagował na wpis Donalda Tuska z Platformy Obywatelskiej (PO), oskarżając go o wykorzystywanie pożaru w Zielonej Górze do negatywnego PR-u. Skrytykował partię PO, twierdząc, że jest zdolna do wszystkiego, aby nastawić Polaków przeciwko sobie.

Morawiecki zarzucił Tuskowi, że partia opozycyjna chce wykorzystać nieszczęście, aby skłócić Polaków, nazywając słowa Tuska “smrodem kłamstwa”. Morawiecki podkreślił także trudności, jakim Polska musi obecnie stawiać czoła. W reakcji premier podziękował służbom za dzielną i efektywną walkę z pożarem, a Polakom za zachowanie spokoju w tej trudnej sytuacji.

Morawiecki i Tusk w ostrej wymianie zdań na temat pożaru w Przylepie

Spór między Morawieckim a Tuskiem dotyczy pożaru hali z odpadami w Przylepie w Zielonej Górze, gdzie przechowywano niebezpieczne substancje chemiczne. Ażeby ujarzmić szalejący żywioł, około 200 strażaków walczyło z ogniem, a sztab kryzysowy na bieżąco monitorował całą sytuację. Władysław Dajczak, wojewoda lubuski, poinformował, że pożar powinien zostać całkowicie opanowany w ciągu kilku godzin.

Monitoring powietrza był prowadzony przez różne służby, w tym Państwową Straż Pożarną i Wojsko Polskie.

Minister środowiska, Anna Moskwa, zapewniła, że pożar nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców, dzięki zaangażowaniu różnych służb, takich jak Straż Pożarna, Policja i Inspekcja Ochrony Środowiska.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Piknik PiS w miejscowości Stawiski. Jarosław Kaczyński określił Donalda Tuska jako wroga dla Polski (i.pl)

Pod Wrocławiem zapalił się samochód elektryczny. Na skutek pożaru nikt nie ucierpiał (gazetawroclawska.pl)