w

Milicz: Nietrzeźwy obywatel Ukrainy obrabował sklep Żabka i ranił pracownika nożem (gazetawroclawska.pl)

Pijany, 26-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany przez policję po tym, jak dokonał rabunkowego ataku w sklepie Żabka w centrum Milicza. W trakcie kradzieży mężczyzna skrzywdził nożem sprzedawcę sklepu, który próbował go zatrzymać. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Napad miał miejsce 13 sierpnia około godziny 15:00 w centrum Milicza, gdzie 26-letni mężczyzna wyszedł ze sklepu spożywczego, nie płacąc za papierosy, alkohol i inne produkty o łącznej wartości około 40 złotych. Kiedy 41-letni sprzedawca próbował go zatrzymać, napastnik go zaczepił i wyjął nóż z kieszeni, jednocześnie raniąc dłoń pracownika sklepu Żabka.

Innym klientem obecnym w sklepie podczas całego zajścia był 20-latek z Milicza, który również postanowił powstrzymać Ukraińca. W efekcie doszło do szamotaniny, a następnie bójki, w wyniku której 20-latek otrzymał kilka ciosów w głowę. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Jak poinformował podinsp. Sławomir Waleński z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, napastnik zdołał uciec, lecz został szybko złapany przez policję, kiedy przechodził chodnikiem w okolicach budynku Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. Zatrzymany to 26-letni obcokrajowiec, który przebywał czasowo w jednej z okolicznych wiosek. Był pod wpływem alkoholu – badanie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu we krwi. W jego posiadaniu znaleziono też nóż, którym zadał cios poszkodowanemu właścicielowi sklepu.

Na szczęście rana na dłoni okazała się niegroźna i poszkodowanemu udzielono pomocy medycznej na miejscu, pod opieką lekarza z zespołu ratownictwa medycznego. Wszystkie skradzione produkty zostały odzyskane i zwrócone do sprzedaży. Do czasu wyjaśnienia sprawy obcokrajowiec trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przewieziony do prokuratury. Usłyszał zarzuty popełnienia rabunkowej kradzieży wraz z uszkodzeniem ciała właściciela sklepu Żabka oraz naruszenia nietykalności cielesnej i spowodowania obrażeń ciała u mężczyzny, który próbując zatrzymać napastnika, podjął działania w celu ochrony bezpieczeństwa ludzi i porządku publicznego. Za te czyny podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

12 komentarzy

  1. Wypierdalajcie juz stad serio !! Kurwa dalismy wam szanse a wy to zwykla banda patoli, zachowujaca sie jak stado malp, wiecznie najebani, dracy morde… serio, bierzcie graty i WYPIERDALAC z naszego kraju…
    Od 1 dnia wojny wspieralem, popieralem ale z waszej strony nie ma grama szacunku. Rzygam juz tym ze wychodze z domu i przez 15 minut w centrum MOJEGO miasta mijam samych ukraincow.. wiecznie spladrowane do zera polki sklepowe, syf, wasze darcie mordy, puszczanie muzyki w nocy pod okanami, szarpaniny, bojki, napascie z nozem w bialy dzien i rabowanie sklepow… WYPIERDALAC smieci

Prace budowlane na ul. Św. Marcin w Poznaniu powinny zakończyć się w tym roku (gloswielkopolski.pl)

Nagłe zmiany w panelu na Campusie Polska Przyszłości. „Wydarzenie specjalne” z Marcinem Mellerem zostało odwołane (i.pl)