w

Prace budowlane na ul. Św. Marcin w Poznaniu powinny zakończyć się w tym roku (gloswielkopolski.pl)

W tym roku planowane jest zakończenie prac na ul. Św. Marcin w Poznaniu. Projekt przewiduje zmiany w układzie komunikacyjnym, nowe torowisko, sieć trakcyjną oraz przebudowane skrzyżowania.

Od niedawna możliwe jest skręcanie z ul. Św. Marcin w prawo w ul. Ratajczaka w kierunku Starego Browaru. Jest to efekt dostosowania skrzyżowania do planowanej trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka. Ponadto, nadal trwają prace nad nawierzchnią tego skrzyżowania.

Jak wyjaśnia Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich, między 12 a 15 sierpnia przeprowadzono podłączenie nowej sieci trakcyjnej z ul. Gwarnej do ul. Św. Marcin. Dodatkowo zamontowano oświetlenie trakcyjne. Jednak wciąż jeszcze pozostaje do zrobienia wiele prac, w tym roboty nawierzchniowe w rejonie rozjazdu tramwajowego, układanie chodników oraz nasadzenia zieleni niskiej. Miasto buduje też otwarcie przejazdu dla kierowców z ul. Kantaka w kierunku ul. Kościuszki, co będzie możliwe po odpowiednim oznakowaniu.

Należy podkreślić, że prace priorytetowe, umożliwiające wznowienie ruchu tramwajowego między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim, zakończono w połowie maja. Nowa nawierzchnia pojawiła się na ul. Św. Marcin oraz na skrzyżowaniu z al. Niepodległości. Obecnie trwają prace brukarskie pomiędzy al. Niepodległości a mostem Uniwersyteckim. Do ukończenia pozostają chodniki i ścieżki rowerowe.

Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich dodała, że w ostatnim czasie wykonawca zajmował się także wjazdem na teren Uniwersytetu Ekonomicznego od strony al. Niepodległości oraz instalacją oświetlenia. Obszar między al. Niepodległości a mostem Uniwersyteckim zostanie dodatkowo urozmaicony drzewami i roślinnością niską. Planuje się również montaż elementów małej architektury.

Kierowcy z niecierpliwością oczekują informacji o planowanym zakończeniu prac na głównej ulicy centrum Poznania. Termin ten został wcześniej zapowiedziany na ten rok. Prace na odcinku ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim powinny zakończyć się w bieżącym kwartale, czyli do września. Również w tym roku planowane jest zakończenie pozostałych działań w ramach Programu Centrum, tj. prace przy skrzyżowaniach z ul. Gwarną i Ratajczaka.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

36 komentarzy

    • Tomek Tomek może niech w ogóle wyburzy pół miasta i zrobi autostrady dla rowerów, myjnie, stacje ładowania, rower drive thru itp. A drogi dziurawe, pofalowane, nie przejezdne. Koszmar. Najchętniej to bym mu dał przez łeb symbolicznie jakimś rowerem, może by mu się te klepki poukładały. Oczywiście tylko symbolicznie, bo nie chodzi o to by komukolwiek robić krzywdę. Może się uda na wiosnę wybrać kogoś dla kogo każdy mieszkaniec naszego miasta się liczy.

Wstrzymano budowę ścieżki rowerowej obok DW 102. Dalsze losy projektu zależą od decyzji sądu (gs24.pl)

Milicz: Nietrzeźwy obywatel Ukrainy obrabował sklep Żabka i ranił pracownika nożem (gazetawroclawska.pl)