w

Mieszkaniec powiatu oleśnickiego oszukany na 3 mln zł po inwestycji w kryptowaluty (www.rmf24.pl)

Mężczyzna z powiatu oleśnickiego na Dolnym Śląsku zainwestował trzy miliony złotych w kryptowaluty, myśląc, że będzie mógł powiększyć swój majątek. Niestety, zamiast tego, padł ofiarą sprytnych oszustów, którzy przekonali go do inwestycji. Obiecując mu potencjalne zyski i oferując możliwość wypłaty części zysków, mężczyzna uwierzył w rzetelność przestępców, w rezultacie tracąc wszystkie pieniądze.

Tomasz Nowak z dolnośląskiej policji zaznaczył, że 46-latek zgłosił oszustwo firmy zajmującej się inwestowaniem w kryptowaluty przez internet. Cały przebieg oszustwa odbywał się poprzez komunikację online oraz telefoniczną. Naciągacze przedstawili mężczyźnie zasady współpracy i obiecali znaczne zyski, robiąc to w bardzo przekonujący sposób. Ich metoda skłoniła mieszkańca Dolnego Śląska do pobrania specjalnej aplikacji na telefon i wyboru brokera.

W celu zweryfikowania działalności firmy mężczyzna wpłacił pieniądze na stworzone przez nich konto, a następnie mógł wypłacić część środków ze swojego konta inwestycyjnego na swoje prywatne konto. Wszystko było w porządku do momentu, gdy chciał wypłacić pełną kwotę. Zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, ale było już za późno. Firma zażądała też dodatkowej opłaty podatkowej w postaci 4% od całej kwoty. W efekcie działania oszustów doprowadziły do utraty całej inwestycji w wysokości trzech milionów złotych.

Policja z Dolnego Śląska ostrzega, aby uważać na dodatkowe aplikacje, które mogą stanowić ryzyko dla bezpieczeństwa finansowego. Należy unikać udostępniania haseł i kodów dostępu, a do tego stosować weryfikację dwuetapową.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Innowacyjny radar polski, PGZ PIT-Radwar, uzyskał pozytywne wyniki testów (www.polon.pl)

Polacy wyrzuceni z niemieckiego pociągu. 150 osób ugrzęzło na stacji w Görlitz (gazetawroclawska.pl)