w

Polacy wyrzuceni z niemieckiego pociągu. 150 osób ugrzęzło na stacji w Görlitz (gazetawroclawska.pl)

W niedzielę (17 grudnia) około 150 podróżujących zostało porzuconych po niemieckiej stronie granicy. Pasażerowie korzystali z Promocji Drezdeńskiej, mającej ułatwić podróż między Wrocławiem a Dreznem. Wiele z tych osób wracało z Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie. Według Kolei Dolnośląskich odpowiedzialność ponosi niemiecki przewoźnik.

Promocja Drezdeńska, intensywnie promowana przez Koleje Dolnośląskie, obiecywała szybkie połączenie między Wrocławiem a Dreznem (w nieco ponad 3 godziny), z przesiadką w Zgorzelcu lub Görlitz. A tam pasażerów miał przejmować niemiecki przewoźnik Die Länderbahn, którego pociąg zmierza do Drezna. W założeniu wszystko miało przebiegać bezproblemowo, ale nie w praktyce.

17 grudnia pociąg powrotny z Drezna został opóźniony o 20 minut z powodu dodania nowego wagonu. Pasażerowie byli pewni, że przesiadka w Zgorzelcu z niemieckiego pociągu na pociąg Kolei Dolnośląskich pójdzie jak po maśle. Niestety na stacji w Görlitz konduktor niemieckiego pociągu niespodziewanie wyrzucił podróżnych. Oświadczył, że pociąg nie będzie jechał do Zgorzelca. Natomiast pociąg Kolei Dolnośląskich zdążył już odjechać.

Około 150 osób zostało na stacji bez żadnych informacji, a także bez czynnej toalety.

Koleje Dolnośląskie nie odbierały telefonu, a stacja nie podawała żadnych informacji. Jakieś 90 min później przyjechał pociąg, ale konduktor stwierdził brak wolnych miejsc. Koleje Dolnośląskie twierdzą, że to wina niemieckiego przewoźnika, który od ponad tygodnia nie dojeżdża do Zgorzelca.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

80 komentarzy

  1. Czy ktoś z zacnych komentujących, rzygających jadem wobec Niemców zadał sobie trud złożenia w calość tylu literek i przeczytania “artykułu”? Czy też jesteście tak intelektualnie nieskomplikowani że macie aż takie problemy ze zrozumieniem prostego tekstu..?🤣
    Media: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fmedia.tenor.co%2FfLVgv1qZt-AAAAAC%2Flmao-spit-take.gif%3Ft%3DAAYNL0F8v6ADg95JAwaQ9Q%26c%3DVjFfZmFjZWJvb2s&h=AT3IQhU4nQaUmN_0Ej4SIj1nxcKpNnmvAvZsUKfiGOIdMsnbibsJUBDfuM2tinc-t9IC5n9NymYqGzLs7k9-aF41dHAZS0Gm_QHc12tP174IhuR7tVWLUaERahNbzUL_&s=1

Mieszkaniec powiatu oleśnickiego oszukany na 3 mln zł po inwestycji w kryptowaluty (www.rmf24.pl)

Zapadł prawomocny wyrok ws. matki, która ze szczególnym okrucieństwem zabiła trzyletnią córeczkę (gloswielkopolski.pl)