w

Mieszkaniec pow. suskiego stracił ponad 150 tys. zł na rzecz oszustów. Zainwestował w kryptowaluty (zakopane.naszemiasto.pl)

Mężczyzna z powiatu suskiego stracił znaczną sumę pieniędzy, próbując zainwestować w kryptowaluty. Ostatecznie padł ofiarą oszustwa, instalując aplikację, jaką zasugerował mu przestępca. W efekcie doprowadziło to do opróżnienia jego konta bankowego.

Mieszkaniec powiatu suskiego postanowił pomnożyć swoje oszczędności, inwestując na rynku kryptowalut. Najpierw wykonał przelew na kilkaset złotych, a później czekał na obiecane zyski.

W lutym skontaktował się z nim rzekomy doradca finansowy, który twierdził, że zainwestowane środki już przynoszą zyski. W związku z tym mężczyzna – pod namową oszusta – zainstalował dodatkowe oprogramowanie, które umożliwiło kontrolę nad jego transakcjami.

Oszuści wykorzystali też fałszywe konto, na którym poszkodowany widział pozornie powiększające się oszczędności. Jednak w rzeczywistości przekazywał środki na konto przestępców. Kiedy zorientował się, że został oszukany, było już za późno. Stracił 152 tys. złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie 13 samochodów w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)

Nożownik dźgnął w klatkę piersiową pracownicę klubu w centrum Katowic (katowice.naszemiasto.pl)