w

ME siatkarzy 2023: Polska w ćwierćfinale z Serbią po wygranej z Belgią 3:1 (www.rmf24.pl)

Polska drużyna siatkarzy odniosła sukces w Bari, pokonując Belgię 3:1 (25:16, 25:17, 23:25, 25:22) w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy. Kolejnym przeciwnikiem Polaków będzie Serbia, z którą zawodnicy zmierzą się w ćwierćfinale. Warto dodać, że wcześniej Serbia wyeliminowała drużynę Czech 3:0.

Polscy reprezentanci, pod wodzą trenera Nikoli Grbica, utrzymali swoją wysoką formę, którą prezentowali już w fazie grupowej. Niemniej jednak zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

Polacy rozpoczynali wszystkie sety, wysuwając się na znaczne prowadzenie, choć w trzeciej partii natrafili na problemy, ponieważ Belgowie znacznie poprawili swoją grę. Jednak drużyna biało-czerwonych utrzymała swoją przewagę do samego końca. Belgowie stawili czoła liderom światowego rankingu, sprawiając im wiele trudności także w czwartej odsłonie. Aczkolwiek w końcówce drużyna Polaków zaprezentowała znakomitą dyspozycję w bloku, zapewniając sobie upragnione zwycięstwo.

Ćwierćfinał Polski z Serbią odbędzie się we wtorek, również w Bari. Będzie to prawdopodobnie drugi mecz dnia, po spotkaniu Włochów z Holendrami. Drużyny spotkają się na parkiecie o godzinie 21:00.

W pierwszym składzie reprezentacji Polski znaleźli się następujący zawodnicy: Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal i Paweł Zatorski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Niecodzienna reklama na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku: Bus promujący usługi firmy kamieniarskiej (wiadomosci.wp.pl)

Rzecznik Finansowy żąda wyjaśnień od mBanku w sprawie zadłużenia klienta na 2 mln zł (www.telepolis.pl)