w

Marszałek Elżbieta Polak szerzy dezinformacje związane z pożarem odpadów chemicznych w Przylepie (i.pl)

Marszałek Elżbieta Polak ponownie wywołuje kontrowersje, dezinformując i próbując czerpać zyski polityczne. Sytuacja przypomina zeszłoroczny incydent, gdy twierdziła, że w Odrze znajduje się rtęć.

W Przylepie, w dzielnicy Zielonej Góry, od sobotniego popołudnia trwa pożar na składowisku odpadów chemicznych. Służby pożarnicze starają się go opanować. Na miejscu pojawiły się wysokiej rangi osoby, w tym marszałek województwa Elżbieta Polak. Jej obecność budzi kontrowersje i zdziwienie.

Marszałek Polak pojawiła się w programie TVN24, gdzie wypowiadała się na temat ewakuacji, chociaż nie była jeszcze podjęta żadna oficjalna decyzja w tej sprawie. Wykorzystała też okazję, by zaatakować rząd i prezydenta Zielonej Góry. Podobnie jak w zeszłym roku, gdy wystąpiła w roli eksperta podczas kryzysu ekologicznego na Odrze, również teraz próbuje prezentować się jako specjalista.

Podczas programu marszałek Elżbieta Polak stwierdziła, że składowisko stanowi zagrożenie od dziesięciu lat i należy je uregulować poprzez zwiększenie dochodów samorządów. Nie wspomniała jednak, że decyzję o utworzeniu tego składowiska w 2012 roku podjął jej partyjny kolega z PO, Ireneusz Plechan. Po programie, na mediach społecznościowych, prowadziła akcję dezinformacyjną, podważając wiarygodność służb.

Na swoim profilu marszałek Polak kwestionowała wyniki badań powietrza przedstawione przez ekspertów, a także wymieniała szereg substancji chemicznych. To przypominało jej działania z zeszłego roku, kiedy zapewniała, że rtęć w Odrze przekraczała skalę. Po posiedzeniu sztabu kryzysowego próbowała podważyć komunikaty służb, co wywołało reakcję prezydenta Zielonej Góry, który zaapelował o rzetelną informację.

Elżbieta Polak nie ustępowała, oskarżając prezydenta o fałszowanie rzeczywistości i nieusuwanie zagrożenia. Dziennikarze TVN24 zaznaczyli, że warto słuchać przedstawicieli służb. Minister klimatu, Anna Moskwa, także zapewniała, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Politycy PO zorganizowali konferencję prasową, próbując odwrócić uwagę od swojego kolegi partyjnego, który zatwierdził składowisko. Marszałek Polak również wzięła udział w konferencji, wyraźnie pokazując, że bardziej interesuje ją polityka niż zdrowie mieszkańców. Podczas kryzysu na Odrze prezentowała podobne zachowanie, choć jej informacje nie zawsze zgadzały się z rzeczywistością.

Informacje przekazywane przez marszałek Elżbietę Polak były traktowane z rezerwą, a jej działania krytykowane przez członków sztabu kryzysowego. Minister Anna Moskwa podkreślała brak zagrożenia dla zdrowia mieszkańców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

18 komentarzy

Łódź: Pogrzeb Konrada Domagały. Rodzina, przyjaciele i Filharmonia Łódzka żegnają wspaniałego człowieka (i.pl)

Piknik PiS w miejscowości Stawiski. Jarosław Kaczyński określił Donalda Tuska jako wroga dla Polski (i.pl)