w

Mariusz Błaszczak: Nie będę częścią nowego rządu Mateusza Morawieckiego (www.polsatnews.pl)

Minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zakomunikował, że nie będzie częścią nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Błaszczak wyjaśnia, że ten nowy skład będzie znacznie różnić się od poprzedniego. A to dlatego, że idea nowego rządu zakłada, że w pierwszym szeregu nie będzie żadnych polityków z partii Prawo i Sprawiedliwość.

W rozmowie z Polskim Radiem 24 szef MON potwierdza, że nie przyjął propozycji wejścia do nowego gabinetu. Argumentuje swoją decyzję, wskazując na swoją ekspertyzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Jednocześnie Błaszczak zaznacza, że nowy skład rządu będzie miał odmienny charakter – będzie pozbawiony liderów pierwszego szeregu, zgodnie z nowymi założeniami politycznymi.

Mariusz Błaszczak twierdzi, że rząd Morawieckiego otwarty jest na postulaty opozycji, co zostało potwierdzone przez samego premiera, podczas gdy prezentował postulaty związane z bezpieczeństwem. Szef MON wskazuje na zgodność tych działań z konstytucją, dodając, że oczekuje, jakie będą tego rezultaty.

Należy zaznaczyć, że Mariusz Błaszczak pełni funkcję ministra obrony narodowej od 2018 roku. Natomiast po wyborach parlamentarnych został szefem klubu PiS.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Petycja ws. żądania zwrotów odpraw i wynagrodzeń od Morawieckiego i Rady Ministrów na rzecz PCK (secure.avaaz.org)

Skandaliczne ceny na wrocławskim jarmarku. 25 zł za pajdę chleba ze smalcem i 10 zł kaucji za kubek na grzaniec (wiadomosci.wp.pl)