w

Marika skazana na trzy lata za próbę wyrwania "tęczowej" torby. Wyszła już z więzienia i czeka na ułaskawienie (i.pl)

Arkadiusz Mularczyk, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, ogłosił na Twitterze, że złożył wniosek o lustrację sprawy karnej młodej dziewczyny, która spędziła rok w więzieniu za próbę wyrwania tęczowej torby.

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, poinformował również na Twitterze, że przyjął wniosek o przerwę w karze 21-letniej Mariki. Dziewczyna została zwolniona z więzienia i oczekuje teraz na decyzję prezydenta w sprawie ułaskawienia. Jej skazanie za usiłowanie rozboju zostało uznane za bezzasadne. Minister Ziobro krytykuje również surowe kary polskich sądów za obronę wiary i wartości, podczas gdy niektóre formy przemocy pozostają bezkarnymi.

Marika została skazana za próbę wyrwania torby w barwach ruchu LGBT podczas manifestacji w Poznaniu w sierpniu 2020 roku. Ordo Iuris, organizacja prawna, sugeruje, że wyrok może być wynikiem motywacji ideologicznych. Działalność Mariki w Młodzieży Wszechpolskiej została uznana za okoliczność obciążającą.

W trakcie postępowania Marika przeprosiła pokrzywdzoną osobę i wyraziła żal za swoje działania. Jej intencją nie było kradzieżowe zagarnięcie torby, a wyrażenie sprzeciwu wobec propagowania idei ruchu LGBT. Marika i pozostali oskarżeni ostatecznie nie doprowadzili do wyrwania torby, gdyż nie zamierzali stosować przemocy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Zmarł pułkownik Kazimierz Klimczak. Najstarszy żołnierz polski przeżył 109 lat (i.pl)

Premier Mateusz Morawiecki zrzuca bomby na Donalda Tuska (i.pl)