w

Marcin Mastalerek: Hołownia jest twarzą zemsty i awantur, jakie będą toczyć się w Sejmie (i.pl)

Marcin Mastalerek skrytykował sytuacje, jakie zachodzą w Sejmie. Wspominał szczególnie o wyborze Szymona Hołowni na marszałka Sejmu, wskazując na konsekwencje utraty głosu dla siedmiu milionów ludzi w prezydium Sejmu. Mastalerek przypomniał też apel prezydenta Andrzeja Dudy, że wszystkie kluby parlamentarne powinny mieć swojego wicemarszałka.

Podczas inauguracyjnych posiedzeń Sejmu i Senatu wybrano marszałków, wicemarszałków i sekretarzy. Elżbieta Witek (PiS) nie zdobyła większości na stanowisko wicemarszałka Sejmu, podobnie jak Marek Pęk (PiS) w Senacie. Tymczasem czterech przedstawicieli Sejmu – Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO), Robert Kropiwnicki (KO), Tomasz Zimoch (Polska 2050) i Anna Maria Żukowska (Lewica) – zostali wybrani do Krajowej Rady Sądownictwa. Jednak Sejm odrzucił cztery kandydatury zgłoszone przez PiS do KRS.

Mastalerek ocenił działania Sejmu, sugerując, że KO zapowiadała zemstę w kampanii wyborczej, która jednak zakończyła się porażką. Podkreślił także rozczarowanie wobec Trzeciej Drogi, której reprezentant, Donald Tusk, doprowadził do sytuacji, gdzie Szymon Hołownia stał się symbolem zemsty i awantur w parlamencie. Krytykował decyzję pozbawienia siedmiu milionów ludzi głosu w prezydium Sejmu.

Mastalerek bronił decyzji prezydenta o powierzeniu Mateuszowi Morawieckiemu roli tworzenia rządu, argumentując to wydarzeniami z Sejmu. Zaznaczył, że mimo podpisania umowy koalicyjnej przez KO, Trzecią Drogę i Nową Lewicę, nie ma jeszcze ministrów ani wiceministrów. A to oznacza, że nie ustalono szczegółowego programu. Wyraził nadzieję, że Morawiecki uzyska poparcie nowego parlamentu dla swojego rządu. Aczkolwiek zaznaczył, że nie wszystkie działania polityczne mają efekt natychmiastowy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 1. 1)Czy od jakiegos czasu uwazasz,ze 60% ludzi w Twoim kraju to opcja niemiecka lub “gorszy sort”?
  2)Czy uwazasz,ze Donald Tusk jest rudy mimo,ze jego kolor wlosow to blond?
  3)Czy uwazasz,ze tvn to ruska stacja zlozona z ubekow mimo,ze to prywatna amerykanska stacja?
  4)Czy uwazasz,ze zachod chce zniszczyc Polske mimo,ze jest jej gwarantem rozwoju i bezpieczenstwa?
  5)Czy ogladanie TVP sprawia,ze wiesz dlaczego Twoje zycie jest przegrane i nie ma w nim perspektyw przyszlosci?
  Jezeli na 3/4 pytan odpowiedziales twierdzaco,natychmiast zglos sie po pomoc do psychiatry.Prawdopodobnie sa to pierwsze objawy schizofrenii (urojenia,omamy)
  Nie zawahaj sie skorzystac z pomocy pod linkiem:
  https://zobaczczlowieka.pl/gdzie-szukac-pomocy/?utm_source=google&utm_medium=search&utm_campaign=mg_2023&fbclid=IwAR2naskWFguJzdS1qV_HpBsxXuweJ98yKobydCfHZUccjaaNLk19AP6DRNg

Liczba cudzoziemców zarejestrowana w małopolskich oddziałach ZUS powoli dochodzi do 100 tys. (gazetakrakowska.pl)

Sejm wybrał członków Krajowej Rady Sądownictwa, odrzucając kandydatury PiS (i.pl)