w

Liczba cudzoziemców zarejestrowana w małopolskich oddziałach ZUS powoli dochodzi do 100 tys. (gazetakrakowska.pl)

We wrześniu bieżącego roku w województwie małopolskim odnotowano ponad 95 tys. cudzoziemców, którzy zarejestrowani są w ZUS. Co więcej, można też zauważyć interesujący trend w postaci ciągłego wzrostu liczby obywateli Indii w Małopolsce. Hindusi plasują się na trzecim miejscu wśród obcokrajowców w tym regionie – zaraz za Ukraińcami i Białorusinami.

Pod koniec września liczba cudzoziemców zgłoszonych w rejestrach ZUS w Małopolsce wynosiła 95,3 tys., natomiast w maju jeszcze wzrosła. Największą grupę stanowią tutaj Ukraińcy, którzy reprezentują ponad 60 tys. osób, z czego ponad 43 tys. zgłoszonych jest w krakowskim ZUS, około 9,5 tys. w oddziale sądeckim, prawie 5,5 tys. w placówce chrzanowskiej oraz ponad 2,8 tys. w tarnowskiej.

Białorusini zajmują drugie miejsce z liczbą prawie 8,5 tys. osób, podczas gdy liczba Hindusów, którzy są na trzecim miejscu, powoli dochodzi do 3 tys.

Obcokrajowcy zgłoszeni do ubezpieczeń w ZUS w Małopolsce reprezentują 131 krajów, głównie z obszaru wschodniego. Poza Ukraińcami i Białorusinami istotną grupę stanowią Gruzini (2,3 tys.) i Rosjanie (1,5 tys.).

Jak poinformowała Anna Szaniawska, rzeczniczka małopolskiego oddziału ZUS, pod kątem ogólnokrajowym liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń emerytalno-rentowych w ZUS przekroczyła już 1,1 miliona osób.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Mieszkaniec Gliwic zostawił w aucie 5-letniego syna i poszedł na dyskotekę w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

Marcin Mastalerek: Hołownia jest twarzą zemsty i awantur, jakie będą toczyć się w Sejmie (i.pl)