w

Marcin Kierwiński: Policja nie będzie już ochraniać Kaczyńskiego, tylko wróci do normalnej pracy (natemat.pl)

Nowy minister spraw wewnętrznych, Marcin Kierwiński ogłosił, że obstawa policyjna, która przebywała pod domem Jarosława Kaczyńskiego oraz siedziby PiS na Nowogrodzkiej, została odsunięta od tych obowiązków. Kierwiński zapowiedział, że policjanci nie będą już odgrywać roli ochroniarzy polityków, tylko wrócą do normalnej pracy.

Podczas konferencji Marcin Kierwiński potwierdził decyzję o usunięciu ochrony policyjnej spod domu Kaczyńskiego i siedziby PiS. Jak zaznaczył, policja nie jest od pełnienia funkcji ochroniarskich.

Już w listopadzie doniesienia wskazywały, że odwołanie policyjnej ochrony dla polityków PiS będzie jednym z pierwszych kroków nowego kierownictwa MSWiA. Poseł Dariusz Joński zapowiadał również wyjaśnienie kwestii wydatków przeznaczonych na ochronę prezesa PiS. Według niego PiS wykorzystywał policjantów do prywatnej ochrony Kaczyńskiego, która była jeszcze większa niż w przypadku ochrony prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Nadal nie jest jasne, ile dokładnie kosztowała ochrona polityków PiS przez te ostatnie lata. Informacje na temat kosztów ochrony były często nieprecyzyjne i generowały wiele pytań dotyczących wydatków.

Krzysztof Brejza również domagał się konkretnych danych na temat kosztów ochrony Kaczyńskiego, wskazując na brak szczegółowych informacji udostępnionych przez policję. Jego zdaniem koszty te mogą sięgać nawet milionów złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

19-letni oszust złapany na gorącym uczynku. Podczas aresztowania rozpłakał się i błagał policjantów (cowkrakowie.pl)

Władysław Kosiniak-Kamysz: Podkomisja ds. badania katastrofy smoleńskiej zostanie zlikwidowana (i.pl)