w

Lekarka Joanny z Krakowa wypowiedziała się na temat swojej pacjentki (i.pl)

Lekarka psychiatrii, która powiadomiła Rozmowa między lekarką psychiatrii a pacjentką, Joanną z Krakowa, była bardzo emocjonalna. Na podstawie słów wypowiedzianych przez pacjentkę oraz znajomości jej historii, lekarka uznała, że istnieje poważne zagrożenie dla życia Joanny. W rezultacie zdecydowała się powiadomić odpowiednie służby w tej sprawie.

Historia Joanny, która trafiła na SOR szpitala wojskowego w Krakowie po zażyciu tabletki poronnej, wyemitowana przez TVN, wywołała silne emocje. Pojawiły się oskarżenia wobec policji o niewłaściwe zachowanie podczas interwencji, co skłoniło do reakcji Komendanta Głównego Policji, Jarosława Szymczyka. Jednakże pojawiły się także kolejne istotne fakty. Lekarka, zaniepokojona stanem swojej pacjentki, zdecydowała się zawiadomić odpowiednie służby.

Lekarka powiedziała, że Joanna, będąca pod opieką NFZ, skontaktowała się z nią prywatnie około godziny 20:00. Ze względu na swoje zaangażowanie w pracę i pacjentów, rozpoczęła z nią rozmowę. Po wysłuchaniu słów pacjentki oraz z uwagi na jej historię lekarka doszła do wniosku, że istnieje poważne zagrożenie dla jej życia. Było duże prawdopodobieństwo, że pacjentka może próbować zrealizować swoje zamiary.

Lekarka usiłowała przekonać Joannę, aby sama powiadomiła służby, lecz gdy zrozumiała, że jest to dla niej za trudne, zaoferowała, że zrobi to za nią. Pacjentka wyraziła na to zgodę. Następnie Komenda Główna Policji ujawniła nagranie z tego zgłoszenia. Warto dodać, iż Joanna twierdzi, że nie miała żadnych zamiarów samobójczych. Z jej relacji wynika, że rozmowa trwała około godziny, a lekarka zakończyła ją, dopiero gdy upewniła się, że pacjentka jest już pod opieką ratowników medycznych.

Dla lekarki rozmowa była bardzo trudna, ponieważ czuła, że walczy o życie swojej pacjentki. Podkreśliła, że niezależnie od kontrowersji i hejtu, którego doświadcza, zawsze będzie ratować pacjentów, gdy uzna to za konieczne. Odnosząc się do zarzutów o ujawnienie informacji o zażyciu przez pacjentkę środków poronnych, stanowczo oświadczyła, że gdyby zataiła tak istotne informacje, byłoby to nieprawidłowe z jej strony, ponieważ mogłoby to zagrażać życiu pacjentki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

38 komentarzy

  1. A już chciałem głosować na Donalda Tuska. A tu znowu stary układ i robienie z ludzi gupa. Oni chyba chcą, żeby ludzie ten cały system polityczno-medialny w Polsce ktoś wysadził w powietrze. Ewentualnie jakiś zamach stanu, i wojsko tak sobie patrzy na ten burdel na kółkach. Nie ma w PL jakichś generałów, zasłużonych, którzy mają chociaż odrobinę honoru i mają już dość jak nasz naród stacza się na dno takimi sprawami.

Okropny wypadek drogowy w centrum Leszna. 19-latek rozbił się na drzewie, pięć osób jest rannych (i.pl)

Budowa metra w Krakowie to gorący temat przed nadchodzącymi wyborami (gazetakrakowska.pl)