w

Budowa metra w Krakowie to gorący temat przed nadchodzącymi wyborami (gazetakrakowska.pl)

W Krakowie działalność rozpoczęło lokalne przedstawicielstwo Społecznego Komitetu Budowy Metra (SKBM). Prezes SKBM, Andrzej Rogiński, przewiduje, że temat metra będzie kluczowym zagadnieniem w kampanii wyborczej na tegoroczne wybory parlamentarne oraz przyszłoroczne wybory samorządowe, w tym wybór prezydenta Krakowa. Ta inicjatywa już teraz powoduje liczne dyskusje.

Włodzimierz Pietrus, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Krakowa, wyraził swoje wsparcie. Uważa, że jest to na pewno cenna inicjatywa. Komitet zrzesza znakomite osobistości, w tym profesorów, co przyczynia się do poparcia projektu budowy metra. Jest to dobry znak dla mieszkańców Krakowa. Dodał, że podobnie jak SKBM, uważa, że metro jest niezbędne. Z tego względu stara się wpłynąć na prezydenta, aby zwiększył przekrój tunelu, aby pomieścić nie tylko szybki tramwaj czy premetro, ale także metro.

Według Pietrusa Kraków nie jest zbyt mały na metro

Włodzimierz Pietrus od lat aktywnie dąży do rozwoju Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Krakowie. Jego zdaniem SKA w połączeniu z metrem tworzyć będzie wszechstronny system komunikacji, uzupełniany przez linie tramwajowe i autobusowe. Przykład miasta Kluż-Napoka w Rumunii, które mimo mniejszego rozmiaru od Krakowa planuje budowę metra, pokazuje, iż nie należy poddawać się opinii, że Kraków jest zbyt mały na metro. Warto przygotować inwestycję i szukać wsparcia w funduszach europejskich lub rządowych.

Prezes SKBM, Andrzej Rogiński, przypomniał o referendum przeprowadzonym w 2014 roku w Krakowie, w którym mieszkańcy opowiedzieli się za budową metra. Wyniki tego referendum są wiążące dla każdej władzy. Rogiński podkreślił, że kandydaci na urząd prezydenta Krakowa lub radni miasta, którzy nie będą respektować wyniku referendum, nie powinni być wybierani. SKBM będzie zdecydowanie wskazywać na takie osoby.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Lekarka Joanny z Krakowa wypowiedziała się na temat swojej pacjentki (i.pl)

Silne burze na Śląsku powodem ewakuacji obozu harcerskiego i licznych interwencji straży pożarnej (dziennikzachodni.pl)