w

Kup koszulkę cegiełkę, uratuj podhalański butik (zakopane.naszemiasto.pl)

Jedną z głośniejszych akcji sprzedażowych na Podhalu, jest próba uratowania polskiego butiki, który miał odczarować Krupówki z kojarzoną chińską tandetą. Asortymentem butiku są dzieła i twory wyłącznie polskich twórców. Wszystko wykonane z pomysłem i zaangażowaniem, z wykorzystaniem wysokojakościowych materiałów. 

Początkowo butik z polskimi przedmiotami funkcjonował tylko w Warszawie. Jednak zdecydowano, że jedną z największych kuźni niesamowitych talentów, jest właśnie Podhale. Dlatego właściciel butiku wraz z żoną i dzieckiem przeprowadzili się ze stolicy w góry. Początkowo interes szedł świetnie. Polskie Krupówki miały wreszcie godnego reprezentanta polskiego rzemiosła. Klienci bardzo doceniali to miejsce, do tego stopnia, że stało się to jednym z głównych miejsc na mapie dla turystów. Butik sprzedawał tu najróżniejsze artykuły wykonane przez polskich artystów, w tym przez Podhalankę znaną z Azja Express, czy Googlbox Kasię Gąsienicową. Niestety w obecnej sytuacji butik stoi na skraju bankructwa.

Czym są koszulki cegiełki?

Ostatnie lata nie są łaskawe dla przedsiębiorców, zwłaszcza dla tych, których działalność opiera się na turystyce. Jak mówi sam właściciel butiku, mimo powrotu turystów na Podhale, są oni dużo bardziej oszczędni niż wcześniej. Wielu z nich ma wyliczone dokładne kwoty na przejazd, nocleg i jedzenie. Nie ma tu mowy o zakupie żadnych pamiątek. A niestety podwyżki czynszu, energii, czy wody, mocno uderzyło w oszczędności właścicieli. Dlatego też twórcy zdecydowali się stworzyć tak zwane koszulki cegiełki, które zostały zaprojektowane przez nich, jednak zrezygnowali z honorarium na rzecz butiku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Trójmiasto w produkcji HBO Max (dziennikbaltycki.pl)

Trzy duże wydarzenia w Katowickim Spodku już w przyszły weekend! (katowice.naszemiasto.pl)