w

Kryzys w psychiatrii dziecięcej zwiększa liczbę prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży (www.polsatnews.pl)

W roku 2023 odnotowano alarmujący wzrost liczby prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Najnowsze dane Fundacji GrowSPACE ukazują, że liczba ta przekracza dwa tysiące. Niestety 146 z tych prób zakończyło się tragedią.

Dominik Kuc z Fundacji GrowSPACE poinformował, że po raz kolejny zgromadzono dane z komend wojewódzkich policji i komendy stołecznej. Niestety, wykazują one dalszy wzrost w liczbie prób samobójczych wśród osób w wieku do 18 lat.

Według wstępnych danych, w 2023 roku zanotowano prawie 2140 prób samobójczych, z czego 146 zakończyło się śmiertelną tragedią. Jest to już drugi rok z rzędu, gdy ta niepokojąca statystyka przekroczyła 2000 przypadków dot. prób samobójczych. Jak donoszą eksperci, uzyskane wyniki podkreślają skalę problemu związanego z kryzysami zdrowia psychicznego.

Wzrost liczby prób samobójczych zanotowano w ośmiu województwach, a największy ich odsetek występuje na Pomorzu (409 prób). Ponadto, liczba ta wzrasta również w Wielkopolsce. Jak tłumaczy Dominik Kuc, kryzysy samobójcze nie mają ograniczeń wiekowych ani czasowych.

Co więcej, zdaniem Kuca faktyczna liczba prób samobójczych może być znacznie większa, ponieważ nie wszystkie przypadki zgłaszane są policji. Z tego względu uważa, że przeznaczenie dodatkowych 3 mld zł na psychiatrię dziecięcą jest tutaj krokiem w dobrą stronę.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

37 komentarzy

  1. Służbom czy lekarzom umknął fakt, że w ciągu ostatnich trzech lat wśród młodzieży studentów czy licealistów i ogólnie w środowisku szkolnym pojawiła się nowa moda na zorganizowany stalking czy też tak zwany gangstalking, to znaczy na grupowe prześladowanie wybranych jednostek, co wiąże się z celowym niszczeniem i reputacji w wyniku różnej manipulacji i preparowaniu dowodów z użyciem AI, rozpowszechnianiem o nich oszczerstw i pomówień różnego rodzaju. Jest to obecnie traktowane przez młodzież zarówno jako zabawa typu niebieski wieloryb czy inne tym podobne głupoty, ale też źródło zarobku, ponieważ obecnie studenci czy licealiści hurtowo angażują się w takie działania za pośrednictwem prywatnych firm które zatrudniają ich odpłatnie do niszczenia ludziom życia. Ciekawi mnie, kiedy służby zainteresują się tym tematem.

  2. Śledzę temat od dawna i problemem nie są tu psychiatrzy ale całkowite olanie problemów dzieci przez pedagogów szkolnych, kuratorów sądowych, mopsy itd. Duża część dzieci uwikłana jest w konflikty rodziców, część z nich jest izolowana od drugiego rodzica a szkoła w opinii pisze że wszystko ok bo ma w dupie

  3. Ciekawe by było przeanalizować jak to jest że za naszej młodości nie było tylu samobójstw wśród młodzieży? Dlaczego jeszcze niedawno temu dzieciakom nie brakowało odporności psychicznej? Na czym polegają różnice w wychowaniu dzieci 20-30 lat temu i teraz? To są poważne sprawy, a wygląda na to że kluczowe pytania są z jakiegoś powodu omijane szerokim łukiem.

Makabryczne odkrycie w domu Polaka w Anglii. Cztery osoby nie żyją. Są wyniki sekcji zwłok (www.rmf24.pl)

Wiceminister Mucha: Instytut Kolbego manipulował funduszami na rzecz PiS (tvn24.pl)