w

Koszmar właścicieli mieszkań w Zakopanem. Miały być zyski, a są wydatki (zakopane.naszemiasto.pl)

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że w przeciwieństwie do ich wcześniejszych założeń posiadanie apartamentu w Zakopanem to wcale nie jest łatwy sposób na zarobek. Faktem jest, że właściciele lokali, zamiast gromadzić swoje bogactwa, muszą zmagać się z licznymi problemami finansowymi. Wielu z nich nie ma nawet wystarczających środków na spłatę rat kredytowych. Sytuacja ta dotyka głównie osoby spoza regionu, które wierzą w mit łatwego biznesu turystycznego.

W sieci nastąpił wysyp reklam, które obiecują wysokie zyski z wynajmu apartamentów w Zakopanem, w związku z czym wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości, nawet na kredyt. Niestety, rzeczywistość okazuje się brutalna, ponieważ koszty utrzymania i zarządzania nieruchomością są znacznie wyższe, niż oczekiwano. W efekcie wielu właścicieli nie jest w stanie zarobić nawet na pokrycie rat kredytowych.

Pojawiają się problemy zarówno z utrzymaniem nieruchomości, jak i z przyciągnięciem klientów. Na domiar tego wszystko jeszcze bardziej komplikuje sezonowa turystyka. Z kolei nieświadomi inwestorzy często nie biorą tego pod uwagę.

Emilia Glista, ekspert w dziedzinie turystyki górskiej, podkreśla, że biznes hotelarski wymaga ciągłego zaangażowania i pracy. Wiele osób ignoruje koszty utrzymania nieruchomości oraz trudności z zarządzaniem obiektem na odległość. A sezonowa natura biznesu sprawia, że nawet najlepsze obiekty borykają się z brakiem klientów w niektórych miesiącach.

Wielu inwestorów nie zdaje sobie sprawy z martwych okresów, gdy turystów brakuje, a koszty utrzymania obiektu pozostają bez zmian. Mimo to wiele osób nadal błędnie zakłada, że będą zarabiać przez cały rok.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Drone Light Show z okazji 98. urodzin Gdyni. Największy pokaz dronów w Polsce (www.trojmiasto.pl)

Lotnisko w Pyrzowicach zainwestuje 1,5 mld zł na stworzenie nowego terminala (www.urbanity.pl)