w

SuperSuper LOLLOL

Kontrowersyjny wpis na profilu kibiców Lecha Poznań. Wysunięto ostrzeżenie w stronę młodych obywateli Ukrainy (gloswielkopolski.pl)

Na profilu społeczności kibiców Lecha Poznań, który widnieje na Facebooku, pojawiła się wiadomość szybko wywołująca kontrowersje wśród internautów. Kibice drużyny opublikowali wpis skierowany w stronę młodych obywateli Ukrainy, który można przeczytać na ich profilu “Grunwald”.

Wpis, który zamieściła społeczność kibiców Lecha Poznań, bardzo szybko sprowokował różne reakcje. Kibice sugerowali, że grupa osób zza wschodniej granicy nie respektuje polskiej gościnności i atakuje słabszych od siebie, zamiast być wdzięcznym Polakom za zapewnienie im bezpieczeństwa, podczas gdy ich kraj zmaga się z rosyjską agresją. Z tego względu, w piątkowy wieczór, kibice Lecha Poznań postanowili się zgromadzić i zorganizować spontaniczne rozmowy wychowawcze.

Kibice podkreślili, iż to naturalne, że młodzież popełnia błędy. Jednak przypominali również, że młodzi obywatele Ukrainy nie przebywają w swoim kraju i dlatego nie mają prawa narzucać swoich zasad w Polsce. Apelowali do młodzieży ukraińskiej, aby zachowywała się grzecznie, stanowczo przypominając o przestrzeganiu polskich norm.

Policjanci monitorują całą sytuację

Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji poinformował, że policja śledzi sytuację i analizuje wpis pod kątem ewentualnych nawoływań do nienawiści i zastraszania. Jednak, jak na tę chwilę, nie doszło jeszcze do żadnej interwencji w tej sprawie. Wpis zdobył poparcie wielu użytkowników, ale także spotkał się z krytyką wśród internautów. Dodał również, że funkcjonariusze obserwują nie tylko sam wpis na Facebooku, ale i osoby widoczne na zdjęciu, jakie do niego dołączono.

Post opublikowany przez społeczność kibiców Lecha Poznań na Facebooku polubiło już ponad 6 tysięcy osób, a ponad 700 wyraziło też swoją opinię, popierając działalność poznańskich kibiców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

106 komentarzy

 1. Acha czyli kontrowersyjnym jest to, że ich upomnieli ze nie są u siebie i żeby dostosowali się do nas zamiast oczekiwać, że to my się do nich dostosujemy xD No kontrowersja w chuj. Prawda jest taka, że Poznań to już ukraińskie miasto, 80% na spokojnie to Ukraincy, wszedzie wiszą flagi Ukrainy, robia tutaj co chca, dra japy po nocach a jak się zwróci uwagę by byli grzeczni to jest to kontrowersja. Poważnie, zjezdzam sobie zza granicy tutaj raz na kilka tygodni i slysze JEDYNIE ukraiński, jak slysze polski język to robię juz wielkie oczy. W jakich ja czasach zyje, gdzie się ta narodowa duma tutaj podziała u Polaków?

 2. Nie widzę tu żadnego nawoływania do agresji czy nienawiści . Żadna kontrowersja . Jeśli my jako gospodarze i obywatele własnego kraju będziemy tolerować ataki czy jakiekolwiek niewłaściwe zachowanie gości bez reakcji władz to logiczne jest i godne pochwały taka kulturalna reakcja młodych ludzi . Czy to kibice , kolejarze czy górnicy nie ma tu znaczenia . To są Polacy i gospodarze tego kraju jak każdy z nas . 🇵🇱

  • Rafał Ce od tego sa odpowiednie służby a nie milicje obywatelskie. Jeżeli Ukraińcy łamią prawo i jesteś tego świadkiem dzwonisz na 112 i to zgłaszasz, bądź udajesz się na najbliższy komisariat. Żyje w Polsce a nie w jakimś batustanie czy Rosji.

  • Rafał Ce przedewszystkim szacun 😁💪 po drugie sami ukraińscy żołnierze nagrywali filmiki w których się wypowiadali o mężczyznach którzy uciekli przed wojna do nas…. I jednocześnie u nas zgrywając kozaków…. Sami Ukraińcy prosili byśmy takich odsyłali do nich na front….

  • Maciej Rickson Lechu nie będę się wdawał w kłótnie ale no sam zadaj sobie pytanie…. Jaki wpływ na kogoś jak i szybkość reakcji służb będzie miała wpływ…. Co według ciebie będzie efektywniejsze?? Teoretycznie jesteś świadkiem że ktoś łamie prawo nie ważne czy to Polak czy ktokolwiek inny bo nie wiesz do póki się nie odezwie… Grzecznie mu zwracasz uwagę? Czy dzwonisz na policję/straż miejska która przyjedzie po np 20 minutach gdy tej osoby już dawno nie ma?…. Nie wiem w jaki sposób wyglądają te rozmowy wychowawcze natomiast wiem że jeżeli sami będąc świadkiem jakieś sytuacji nie będziemy reagować to będziemy dawać przyzwolenie na to…. Np ktoś rzuca papierki butelkę na ulicę tak jak idzie… Zwracasz uwagę tej osobie?? Czy dzwonisz na straż miejska?? Czy mijasz obojętnie??? Czy później po czasie smarujesz na spotted??? Reakcja wydaje twoje świadectwo jak mocno tak naprawdę tobie zależy…. To my ludzie my wszyscy mamy największy wpływ na to co się dzieje i od nas to zależy…. Policja ma ograniczone działania… Jest ich zbyt mało by mogli być wszędzie tymbardziej że policja jest od poważnych spraw… Wszystko inne a więc codzienne życie każdego z nas zależy tylko od nas samych. Jeżeli nie reagujemy od razu to dajemy przyzwolenie na to jak ktoś się zachowuje….

  • Maciej Rickson Lechu nawet przykład z dzisiaj. Szedłem na pociąg obok mnie na pasach kobieta źle stanęła i się przewróciła… Obok przeszło z 15 osób… Tylko patrząc albo komentując… Jedynie ja się jej spytałem czy pomóc… Wstała i poradziła sobie sama. Twoim tokiem byś się przyglądał? Dzwonił po karetkę? Czy byś zareagował od razu po ludzku? Czy może zrobił zdjęcie i wrzucił do internetu? …. Przed wszystkimi wzajemny szacunek bez względu na pochodzenie wiek i miejsce. Bycie człowiekiem. Jesteś człowiekiem to reagujesz nie można się wysługiwać innymi… Czy to ludźmi czy służbami… Bo w ten sposób dajesz przyzwolenie i stajesz się ta osoba która powiela znieczulicę… Nawet gdybyś miał zwrócić uwagę grupce kolesi… I dostać po gębi… To dasz im do myślenia. Nigdy nie bój się reagować bo to od ciebie od nas samych zależy codziennie życie i wzajemny szacunek. Dziękuj tym którzy Tobie pomogą i pomagaj innym i też zwracaj uwagę. Weź też do siebie jedno. Gdybyś ty kiedyś potrzebował pomocy gdzie liczą się minuty sekundy… I reakcja ludzi to były by zdjęcia albo udawanie że nic nie widzą…. Ktoś może by zadzwonił po karetkę która przyjedzie po 20-30 minutach… Gdzie realnie minuta lub dwie by decydowały o twoim życiu… A przyjazd karetki byłby tylko po to żeby stwierdzić zgon… Im więcej ludzie będą reagować tym lepiej i bezpieczniej będzie się nam żyło.

 3. Chyba czas najwyższy podziękować za gościnę i pokazać kierunek drogi do przejścia granicznego dla Ukraincow … za długo już pasożytują na Polakach a teraz jeszcze chcą żeby Polacy we własnym kraju chodzili pod dyktaturę Ukrów … no kurwa żart … won do siebie !!!

 4. No tak… Dajmy sobie wejść na głowę, niech robią z nami co chcą bo przecież oni MOGĄ!! I nikt nikomu nie wyprał mózgu tylko ludzie mają oczy i widzą co się dzieje i wielka krzywda, że ludzie zaczęli reagować, bo przecież było wszystko ok jak ukraincy robią w Polsce co chcą i są bezkarni.

 5. Jaki kontrowersyjny??? Nie rozumieją jak się mówi to niestety inne metody może dotrą? Jak mają dużo testosteronu i ich energia rozpiera, szukają wrażeń to proponuję wrócić do ojczyzny i za nią walczyć a nie szukać awantury po piwku będąc gościem, proste? Proste.

 6. ZWYCZAJNA MANIPULACJA TYM ARTYKUŁEM… A JAK BYŁO NA PRAWDĘ? ⤵️

  Kibice Lecha dali lekcję młodocianym obywaletą Ukrainy, bo gnębili młodszych Polaków w ramach zabawy. Czym chwalili się na portalach społecznościowych. Dodam, że lekcję były darmowe 🙂

 7. Ludzie pamiętajcie proszę, że jak gadacie o kimś to gadajcie o konkretnych osobach, pojedynczo! A nie o całej narodowości Ukraińskiej. I ludzie którzy po jednej osobie oceniają wszystkich, są największymi pojebusami!! Więc jeśli ktoś coś zrobił to może konkretnie ta osoba jest nienormalna a nie kurwa cały naród, co?

 8. Jak Ukraińcy tacy kozacy do Polaków (młodszych słabszych ) to czemu nie są tam gdzie ich miejsce czyli w Ukrainie na wojnie ? Toć tam kozaków potrzeba … Polska stała się dziwnym krajem że pozwala się dla bydła wchodzić na głowę naszym rodakom..
  Ale nie no przecież są to “nasi bracia” , łącznie z ich arcy klaunem co dostał virtutti militari od naszego pozal się Boże prezydenta

Wyniki konsultacji w gminie Dobra. Mieszkańcy opowiadają się za cotygodniowym odbiorem odpadów (gs24.pl)

Korki na Nowym Dworze po otwarciu TAT. Mieszkańcy Wrocławia winią sygnalizację świetlną (gazetawroclawska.pl)