w

Korki na Nowym Dworze po otwarciu TAT. Mieszkańcy Wrocławia winią sygnalizację świetlną (gazetawroclawska.pl)

Po otwarciu trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór kierowcy utknęli w wielokilometrowych korkach podczas poniedziałkowych porannych godzin szczytu. Mieszkańcy twierdzą, że za powstanie korków odpowiedzialna jest nieprawidłowo działająca sygnalizacja świetlna.

Uroczyste otwarcie TAT na Nowy Dwór miało miejsce w sobotę, 22 lipca. Obecnie tylko autobusy korzystają z trasy, a tramwaje będą funkcjonować od września. Wraz z otwarciem zmieniły się trasy autobusów linii: 106, 107, 109, 132, 149, 206 i 249, które teraz mają nowe przystanki.

TAT miał zrewolucjonizować ruch w tej części miasta, jednak mieszkańcy zgłaszają przeciwnie. Kierowcy skarżą się na długie korki, które wcześniej nie występowały. Strzegomska, która przed uruchomieniem TAT była pokonywana w 5 minut, teraz wymaga nawet 40 minut na przejazd.

Mieszkańcy donoszą, że zatory pojawiają się w różnych lokalizacjach

Mieszkańcy podają różne powody tworzenia się korków, w tym zbyt krótki cykl świateł na skrzyżowaniu ul. Strzegomskiej i Nowobabimojskiej. Podobna sytuacja występuje za wiaduktem kolejowym w stronę centrum. Wskazują na potrzebę wydłużenia cyklu lub przełączenia sygnalizacji w tryb pulsacyjny.

Kolejna skarga mieszkańców dotyczy sygnalizacji na TAT, która generuje korki na przystanku Strzegomska 148. Światła czerwone zapalają się nawet wtedy, gdy nie przejeżdża tamtędy żaden autobus, co prowadzi do zatorów. Proszą o poprawienie działania systemu ITS, aby sygnalizacja była aktywowana tylko wtedy, gdy pojazdy MPK faktycznie przejeżdżają.

Inni mieszkańcy zauważyli brak detekcji ruchu w czasie zmiany sygnalizacji. Skarżą się na długie korki, szczególnie na Strzegomskiej za wiaduktem, gdzie pas autobusowy przecina główną ulicę. Wczoraj rano, jeszcze po godzinie 09:30, zator sięgał długości 1,4 km i ciągnął się od Rogowskiej do Nowobabimojskiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Kontrowersyjny wpis na profilu kibiców Lecha Poznań. Wysunięto ostrzeżenie w stronę młodych obywateli Ukrainy (gloswielkopolski.pl)

Opanowanie pożaru hali z odpadami w Zielonej Górze Przylepie. Służby podsumowują działania po pożarze (zielonagora.naszemiasto.pl)