w

Kołodziejczak: Zełenski powinien wysłać autobusy do Polski i zabrać Ukraińców na front (kresy.pl)

Wołodymyr Zełenski, komentując protesty polskich rolników, stwierdził, że taka sytuacja doprowadza do erozji solidarności. Na słowa prezydenta Ukrainy zareagował Michał Kołodziejczak. Wicepremier rolnictwa zasugerował, że jeśli Zełenski będzie miał problemy z rozbudową swojego wojska, powinien podstawić autobus pod którąś z warszawskich galerii, ponieważ tutaj jest cała armia Ukraińców.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, skomentował protesty polskich rolników, nazywając je erozją solidarności. Natomiast Michał Kołodziejczak z Ministerstwa Rolnictwa zaznaczył, że Zełenski powinien skupić się na sprawach wewnętrznych, w tym budowie armii.

Kołodziejczak, kontynuując swoją wypowiedź, zaproponował, aby w razie dalszych trudności z rozwojem wojska Zełenski zorganizował mobilizację w Polsce. Dodał, że jest cała masa ukraińskich obywateli, których można spotkać na każdym kroku w polskich sklepach. Dlatego powinien podstawić autobus i zabrać ich z powrotem do siebie.

We wtorek nasiliły się protesty polskich rolników przy granicy z Ukrainą, wspierane przez przewoźników, w efekcie rozprzestrzeniając się na całą Polskę. Na przykład, w Medyce protestujący zablokowali transport kolejowy i rozsypali zboże z ukraińskich wagonów.

Tego samego dnia MSZ Ukrainy wezwało polskie władze do odblokowania granicy, oskarżając protestujących o szkodzenie ukraińskiej gospodarce i nastroje antyukraińskie. Ukraiński ambasador skomentował sytuację z niszczeniem zboża przez polskich rolników, twierdząc, że to zwykła hańba.

W reakcji na zaostrzenie protestów po polskiej stronie granicy ukraińscy przewoźnicy zablokowali główne przejścia graniczne dla polskich samochodów. Szef ukraińskiego związku transportowców uważa, że działania Polaków przekroczyły wszelkie granice. W związku z tym Ukraińcy zapowiadają kontynuację protestów do połowy marca lub do momentu zakończenia protestu po stronie polskiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

25 komentarzy

 1. Pan Kołodziejczyk zapomniał o Polakach ,korzy wyjechali z UK. W jakiej sytuacji znalazla się gospodarka Zjednoczonego Królewstwa.
  Gdyby zabrakło dzisiaj tylko ukraińskich kierowców, nastąpiła by głęboka zapaść naszej gospodarki.
  Osobiście pracuję w Niemczech do mojej firmy dostarczane są towary z Polski, UKRAIŃSCY kierowcy stanowią 90% personelu transportowego.
  Zastanówcie się ludzie nad tym co mowi ten propagandysta.

 2. WSZYSTKICH RZĄDZĄCYCH
  ICH RODZINY
  WSZYSTKICH PREZYDENTÓW, SOŁTYSÓW, WOJTOW
  I WSZYSTKICH Z FLAGAMI UKR W PROFILOWYM
  ALE RZĄDZĄCY UCHWALILI SOBIE
  ŻE ICH OBOWIĄZEK OBRONY OJCZYZNY NIE DOTYCZY
  PODOBNIE JAK ZE SZPRYCAMI SROWIDOWYMI
  BYDŁO MUSI BYĆ SZCZEPIONE
  ELYTTA RZĄDZĄCA SOBIE UCHWALIŁA NIETYKALNOŚĆ
  WIEDZIELI DOSKONALE ŻE JEST TO EUTANAZOL

Kraków płaci 100 tys. zł firmie inPress za stworzenie pięciu kilkuminutowych filmików (wydarzenia.interia.pl)

Słynny kundelek Rysio znalazł nowy dom. Wcześniej pies przeżył sześć dni na wyspie na rwącej rzece (swiatzwierzat.pl)