w

Kolejki na granicy nie maleją. Na przejściu w Dorohusku kierowcy czekają na odprawę nawet 16 dni! (i.pl)

Wczoraj (19 listopada) pojawiły się informacje dotyczące kolejek na przejściu granicznym w Dorohusku. Na drodze stworzył się ogromny korek, złożony z ponad 1,2 tys. ciężarówek, tworząc sznur ciągnący się na 29 km. Z tego względu kierowcy, którzy chcą przejechać przez przejście w Dorohusku, oczekują na odprawę około 400 godzin – ponad 16 dni!

Jak relacjonuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, kolejka pojazdów ciężarowych do przejścia z Ukrainą w Dorohusku liczy około 29 km, ciągnąc się aż pod miejscowość Stołpie. Służby graniczne szacują czas oczekiwania na 400 godzin.

W Hrebennem w kolejce na przejściu z Ukrainą czeka około 600 tirów. Czas oczekiwania na przejazd wynosi średnio 150 godzin. Jak dodaje mł. asp. Małgorzata Pawłowska, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, korek wydłużył się aż do Wólki Łabuńskiej, uzyskując ponad 40 km długości.

Protest przewoźników na przejściach z Ukrainą w Dorohusku, Hrebennem i Korczowej trwa już od 6 listopada. Postulaty obejmują wprowadzenie zezwoleń komercyjnych dla ukraińskich firm przewozowych, zawieszenie licencji dla firm powstałych po wybuchu wojny na Ukrainie oraz żądanie likwidacji elektronicznej kolejki po stronie ukraińskiej.

Ponadto, na początku tygodnia kierowcy planują też rozszerzenie protestu o przejście graniczne w Medyce.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

15 komentarzy

  1. Szkoda tych ludzi to jest ciężki zawód i nie ma co wylewać pomyj na ludzi którzy codzień pracują po 12 i więcej godzin a teraz muszą stać w takich warunkach..każdy chce żyć i zarobić na swoje utrzymanie trzeba znaleźć rozwiązanie systemowe bo zdrowa konstrukcja jest potrzebna a zaniżanie cen rynkowej nie może mieć miejsca w transporcie.

Mateusz Morawiecki: Centralizacja może zapewnić Brukseli nowy wymiar władzy (i.pl)

Uciekł kontroli drogowej i potrącił policjanta w Kobierzycach pod Wrocławiem (gazetawroclawska.pl)