w

Kierowca dostawczaka wbił się w słup w Poroninie. Podhalańska policja ostrzega przed lodem na drodze (zakopane.naszemiasto.pl)

Trudne warunki pogodowe dają o sobie znać na podhalańskich drogach, gdzie ulice zamieniają się w lodowiska. Problemem są opady marznącego deszczu, który tworzy na jezdni lodową powłokę, stwarzając znaczne zagrożenie dla kierowców. Przykładem może być tutaj wypadek w Poroninie, gdzie kierowca wjechał w słup energetyczny z powodu „szklanki” na drodze.

Jak informuje asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, do groźnej kolizji doszło na ulicy Tatrzańskiej w Poroninie. Drogą podróżował mężczyzna, który siedział za kółkiem samochodu dostawczego. W pewnej chwili dały o sobie znać warunki na drodze, sprawiając, że kierowca zjechał z drogi i wbił się w pobliski słup energetyczny.

Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście 26-letniemu kierowcy nic poważnego się nie stało. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami został też przebadany alkomatem, który wykazał, że w momencie incydentu był trzeźwy. Jak dodaje rzecznik zakopiańskiej policji, w zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.

Do działań przystąpiła również ochotnicza straż pożarna i strażacy z jednostki zawodowej, którzy zajęli się oczyszczaniem miejsca wypadku.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z zakopiańskiej drogówki, którzy wyjaśniają szczegóły kolizji.

Ponadto, policja apeluje również, aby zachować szczególną ostrożność na drogach, ponieważ śliska nawierzchnia może być bardzo zdradliwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Ojciec i córka z Czernik spędzą kolejne trzy miesiące w areszcie. Są oskarżeni o morderstwo noworodków i kazirodztwo (dziennikbaltycki.pl)

Norweg pod wpływem narkotyków i alkoholu kopnął funkcjonariusza SG na katowickim lotnisku (kronika24.pl)