w

Ojciec i córka z Czernik spędzą kolejne trzy miesiące w areszcie. Są oskarżeni o morderstwo noworodków i kazirodztwo (dziennikbaltycki.pl)

Sąd zadecydował, że przedłuży areszt tymczasowy o następne trzy miesiące. Decyzja dotyczy dwóch podejrzanych – 54-letniego Piotra G. i jego 20-letniej córki Pauliny z Czernik. Są oskarżeni o zabójstwo noworodków, a także akty kazirodztwa. Prokurator zaznaczył, że jest już w posiadaniu wyników badań DNA, mających na celu ustalenie rodzicielstwa.

Decyzja o przedłużeniu aresztu na kolejne trzy miesiące została podjęta w ramach dalszego dochodzenia. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk potwierdziła, że otrzymano już wyniki badań DNA, ale jeszcze nie zostały podane do wiadomości publicznej. Zarzuty wobec podejrzanych nadal są aktualne.

Wydarzenia w Czernikach wstrząsnęły tamtejszą społecznością. Przypomnijmy, że 15 września znaleziono w piwnicy zwłoki noworodków w różnym stanie rozkładu. Podejrzenia padły na 54-letniego ojca i jego 20-letnią córkę, która prawdopodobnie jest także matką jednego z dzieci. A ojcem może być 54-latek.

Początkowo 20-latka usłyszała zarzuty zabójstwa i kazirodztwa. Natomiast po przesłuchaniu jej ojca, obciążono go trzema zarzutami zabójstwa. Ponadto, przedstawiono mu również zarzuty kazirodztwa z córką oraz przymuszania do stosunku kazirodczego drugiej córki.

Czerniki to mała wieś, w której wszyscy się znają. Dlatego cała społeczność była mocno zszokowana makabrycznym odkryciem w piwnicy, zwłaszcza że nigdy wcześniej nie doświadczyła podobnych sytuacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Gdańszczanin wypadł z drogi i wjechał samochodem do Motławy (esopot.pl)

Kierowca dostawczaka wbił się w słup w Poroninie. Podhalańska policja ostrzega przed lodem na drodze (zakopane.naszemiasto.pl)