w

KAS odblokuje środki firm rosyjskich w Polsce (www.rmf24.pl)

Krajowa Administracja Skarbowa postanowiła odblokować środki firm rosyjskich w Polsce, które wcześniej zostały zablokowane przez sankcje. Faktem jest, że firmy te masowo korzystają z legalnych zwolnień, dzięki czemu omijają decyzje MSWiA. A to z kolei pozwala im na wypłacanie wynagrodzeń pracownikom.

Szef KAS i naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu wydali ponad 1300 decyzji związanych z odblokowaniem środków na kwotę przekraczającą 1,3 mld zł.

Ponadto, pojawiły się opinie, że Ministerstwo Finansów powinno dostarczyć więcej danych, aby ocenić efektywność sankcji. Warto zaznaczyć, że na listę sankcyjną wpisywane są firmy rosyjskie lub z kapitałem rosyjskim, które stanowią zagrożenie dla Ukrainy, produkują surowce objęte zakazami lub mają znaczenie strategiczne dla Rosji.

Decyzje o wpisach na listę sankcyjną podejmuje szef MSWiA na wniosek różnych służb. Lista ta jest stale aktualizowana. Resort finansów informuje, że decyzje o odblokowaniu środków podejmowane są m.in. w przypadku konieczności wypłaty wynagrodzeń pracownikom czy uregulowania zobowiązań podatkowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Pijany 42-latek dobijał się do Komisariatu Policji w Słomnikach. Kopał w drzwi i wykrzykiwał wulgaryzmy (gazetakrakowska.pl)

Koalicja Obywatelska chce, aby zmianę płci finansowano z funduszy publicznych (niezalezna.pl)