w

Już w ten weekend Dni Kapusty w Charsznicy! Koronacja kapuścianej pary królewskiej i konkurs na największą kapustę (zakopane.naszemiasto.pl)

Oto dobre wiadomości dla wszystkich miłośników zielonych warzyw krzyżowych i nie tylko! W położonej w północnej Małopolsce Charsznicy, znanej z produkcji kapusty, mieszkańcy przygotowują się do świętowania tradycyjnych Dni Kapusty. Każdego roku punktem kulminacyjnym tych obchodów jest koronacja pary królewskiej kapuścianych rolników, którzy specjalizują się w uprawie kapusty. Miejscowe pola obfitują w zielone główki, które zajmują od półtora do dwóch i pół tysiąca hektarów.

Przed koronacją, już w sobotę wieczorem, na stadionie Spartaka odbędą się koncerty z udziałem zespołów Stondwave i Pogwizdani. A dla osób uwielbiających imprezy po zachodzie słońca około godziny 21:00 rozpocznie się dyskoteka.

W niedzielę o godzinie 13:30 odbędzie się msza w kościele w Chodowie, a po jej zakończeniu korowód przemieści się na teren głównego wydarzenia. Już od godziny 13:00 czas gościom będą umilać występy młodzieży szkolnej. Natomiast o godzinie 15:00 planowana jest oficjalna inauguracja Dni Kapusty, czyli koronacja królewskiej pary oraz ogłoszenie wyników konkursu na najcięższą główkę kapusty.

W popołudniowym programie rozrywkowym wystąpią Piękni i Młodzi z Dawidem Narożnym (godz. 17:00), a później Mała Lady P. (godz. 18:00). Impreza zakończy się występem gwiazdy wieczoru, Blue Cafe (godz. 20:00). Całe wydarzenie potrwa do godziny 21:30, kiedy zostanie zwieńczone pokazem sztucznych ogni.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Przemysław Czarnek pod lawiną słów krytyki zrzuconej przez lubelskich radnych (wiadomosci.gazeta.pl)

Katowice Airport z sierpniowym rekordem! Lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło prawie 780 tys. pasażerów (dziennikzachodni.pl)