w

Katowice Airport z sierpniowym rekordem! Lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło prawie 780 tys. pasażerów (dziennikzachodni.pl)

W sierpniu Katowice Airport osiągnęło rekordową liczbę obsłużonych pasażerów w miesiącu od czasu rozpoczęcia świadczenia swoich usług. Linie z radością donoszą, że może to być nawet rekordowy rok i dodają, że do września obsłużą swojego czteromilionowego pasażera.

Warto zaznaczyć, że przewozy pasażerskie na lotnisku wzrastają zgodnie z prognozami. Ponadto, planowane są również znaczące inwestycje związane z infrastrukturą.

W sierpniu 2023 roku Katowice Airport obsłużyło ponad 776 tys. pasażerów, co stanowiło niemal 20 tysięcy więcej niż rekord, który padł w lipcu tego roku i wynosił ponad 756 tys. pasażerów.

Linie lotnicze takie jak Wizz Air, Ryanair, PLL LOT i Lufthansa obsłużyły łącznie ponad 302 tys. pasażerów na połączeniach regularnych, podczas gdy ponad 472 tys. pasażerów wybrało się na połączenia czarterowe.

W sumie od stycznia do sierpnia 2023 roku Katowice Airport obsłużyło 3,8 mln pasażerów, z czego niemal połowa korzystała z połączeń regularnych.

Prognozy na cały rok 2023 zakładają obsługę około 5,5 miliona pasażerów, co będzie rekordowym wynikiem w historii lotniska. Katowice Airport utrzymuje swoją pozycję lidera w segmencie ruchu czarterowego, a do tego jest jednym z największych lotnisk cargo w Polsce.

Co więcej, planowane są również inwestycje, aby sprostać rosnącemu ruchowi pasażerskiemu. Jedną z nich jest budowa nowego terminala pasażerskiego, który ma powstać do 2030 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Już w ten weekend Dni Kapusty w Charsznicy! Koronacja kapuścianej pary królewskiej i konkurs na największą kapustę (zakopane.naszemiasto.pl)

Modernizacja stacji w Oświęcimiu i drugiej linii kolejowej Kraków-Skawina-Oświęcim (gazetakrakowska.pl)