w

Przemysław Czarnek pod lawiną słów krytyki zrzuconej przez lubelskich radnych (wiadomosci.gazeta.pl)

Lubelscy radni podjęli uchwałę wyrażającą krytykę wobec działań Przemysława Czarnka w charakterze ministra edukacji i nauki. Uchwała została poparta przez 17 radnych, 12 było przeciwnych, a dwóch nie oddało głosu.

Początkowo projekt miał zakładać uznawanie Czarnka za osobę niepożądaną w Lublinie. Jednak ostatecznie fragment ten został usunięty podczas dyskusji. Aktualnie uchwała dotyczy „szkodliwej dla polskiej edukacji i sprzecznej z wartościami Lublina” polityki ministra.

Dyskryminacyjne wypowiedzi i wspieranie Barbary Nowak

W uchwale podkreślono, że Lublin jako Europejska Stolica Młodzieży reprezentuje wartości takie jak równość i zapobieganie dyskryminacji, które kolidują z poglądami ministra Czarnka. Radni wytknęli ministrowi dyskryminacyjne wypowiedzi wobec osób nieheteronormatywnych oraz jego wsparcie dla kontrowersyjnej postaci, Barbary Nowak. Zarzucili mu również wprowadzenie treści propagandowych do podręczników szkolnych oraz prób ograniczania autonomii dyrektorów szkół.

Uchwała krytykuje także brak działań ministra Czarnka w zakresie wsparcia psychicznego dzieci i młodzieży oraz usunięcie informacji o telefonie zaufania z podręczników. Radni zakończyli treść dokumentu stanowczą krytyką wycelowaną w politykę oświatową Czarnka.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Kryzys kolejowy w Lubuskiem: Politycy obwiniają PO za utrudnienia w komunikacji (gazetalubuska.pl)

Już w ten weekend Dni Kapusty w Charsznicy! Koronacja kapuścianej pary królewskiej i konkurs na największą kapustę (zakopane.naszemiasto.pl)