w

Innowacyjna polska broń wzbudza zainteresowanie krajów na całym świecie (geekweek.interia.pl)

W ostatnich czasach Polska wykazuje znaczącą zdolność do produkcji systemów antydronowych. A to oznacza, że dzięki temu przyciąga uwagę wielu krajów modernizujących swoje siły zbrojne.

Firma APS z Gdyni wykazała, że Polska może być liderem w projektowaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii obrony militarnej, w szczególności systemów antydronowych. Systemy te są szczególnie pożądane ze względu na rosnące znaczenie dronów w dzisiejszych konfliktach, takich jak wojna na Ukrainie.

Wojskowi analitycy zauważają, że Wojsko Polskie jest pionierem w technologiach antydronowych w NATO, co przyciąga zainteresowanie innych państw europejskich i światowych. Współpraca z polskimi firmami oferującymi zaawansowane systemy antydronowe staje się coraz bardziej pożądana, zwłaszcza z myślą o ewentualnych konfliktach, w których drony mogą stanowić poważne zagrożenie.

Firma APS specjalizuje się w budowie radarów do wykrywania i neutralizacji dronów oraz innych obiektów powietrznych. Ich najnowsze technologie, takie jak radary rodziny FIELDctrl 3D MIMO, są skuteczniejsze od konkurencji i znajdują zastosowanie w ochronie infrastruktury krytycznej. Dodatkowo, systemy zakłócające SKYctrl SKID, opracowane we współpracy z brytyjskimi firmami, stanowią efektywną obronę przed atakami dronów kamikadze, oferując zarówno rozwiązania „soft-kill”, jak i „hard-kill”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Jarosław Kaczyński nie złożył pełnej przysięgi przed komisją ds. Pegasusa (www.polsatnews.pl)

Złodziej szpady Szermierza złapany przez Straż Miejską we Wrocławiu (kronika24.pl)