w

Złodziej szpady Szermierza złapany przez Straż Miejską we Wrocławiu (kronika24.pl)

W ubiegły piątek wieczorem młody mężczyzna postanowił ukraść szpadę Szermierza we Wrocławiu. W ramach swojego postępowania 24-latek wspiął się na fontannę przed Uniwersytetem Wrocławskim. Sprawca został szybko schwytany przez straż miejską i przekazany w ręce policji.

15 marca wieczorem 24-latek wspiął się na fontannę i oderwał szpadę Szermierza przed Uniwersytetem Wrocławskim. Wszystko nagrały kamery miejskiego monitoringu, z racji czego chwilę później mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży miejskiej.

Jak poinformował rzecznik Straży Miejskiej, kradzieże szpady Szermierza są dość powszechnym zjawiskiem we Wrocławiu. Czasami dochodzi nawet do kilku prób w miesiącu. Sprawcy, którzy dopuszczają się tych czynów, mogą zostać oskarżeni o kradzież, w związku z czym może im grozić do 5 lat więzienia.

Z powodu częstych kradzieży szpady władze uniwersyteckie zdecydowały się na wykonanie kopii zapasowych. Warto zaznaczyć, że jedna ze szpad znajduje się w głównym budynku uniwersytetu, gdzie studenci dotykają szpadę, wierząc, że przyniesie im szczęście podczas egzaminów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Innowacyjna polska broń wzbudza zainteresowanie krajów na całym świecie (geekweek.interia.pl)

Pijany pasażer wiózł urnę z prochami w tramwaju. Jego podróż przerwali poznańscy policjanci (www.polsatnews.pl)